Komunia to ważne wydarzenie dla dzieci i rodziców

Komunia to ważne wydarzenie dla dzieci i rodziców

W życiu wierzących rodziców i ich dzieci jest parę sytuacji, gdy to są wydarzenia przyjmujące dzieci do grona wiernych wyznawców religii rzymskokatolickiej. Jednym z takich momentów jest komunia święta, która poza podniosłą oprawą w kościele, łączy się także z małym przyjęciem wydawanym dla familii już po skończeniu tych głównych uroczystości.

w drodze na Pierwszą Komunię

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często jest to spore przeżycie nie tylko dla dzieci, lecz też ich rodziców, dlatego chcą oni aby wszystko wypadło idealnie. Są eleganckie ubiory, odpowiednio przybrana sala w restauracji, przeróżnego rodzaju podarunki, a to wszystko powinno podkreślić wagę tego dnia oraz spowodować, że na długo zapisze się wszystkim w pamięci. Pewnie że każdy podkreśla tutaj wagę duchową tego dnia, jednak w większości sytuacji dzieci namyślają się też co dostaną od zaproszonych gości, a prezenty z roku na rok stają się znacznie droższe, powodując czasami całkowite zdominowanie duchowego aspektu. Nie mniej najważniejsze w tym wszystkim jest to, by tak istotną uroczystość przeżywać wspólnie z bliskimi.

Warto przyszykować podziękowania dla gości
Jeżeli zapraszamy gości na ważną dla nas uroczystość, taką jak komunia czy ślub, warto zatroszczyć się o to, by czuli, że naprawdę doceniamy ich obecność i to, że zgodzili się dla nas przeznaczyć te parę godzin ze swojego życia. Idealnie spiszą się tutaj podziękowania, które mają szansę przybierać różnoraką formę – polecam. Czasem są to karteczki z paroma słowami, gdzie ujęta jest nasza wdzięczność z ich uczestnictwa, czasami do takiej karteczki doczepiane są niewielkie figurki aniołków lub gołębi, w zależności od uroczystości. Odpowiednio jest też osobiście podziękować w czasie żegnania się z każdym z gości za ich przybycie, bez względu na to czy przyszykowaliśmy także inną formę podziękowań czy nie, ponieważ wtenczas będą czuli się wyróżnieni oraz będą dostrzegali że pomimo całego zamieszana związane z tym dniem, na pewno dostrzegliśmy ich uczestnictwo i zamieniliśmy z nimi choć kilka słów.

kolacja

Źródło: http://prezentokracja.pl/
Wszystkiego musimy przypilnować
Im istotniejsza jest dla nas jakaś uroczystość, tym bardziej musimy zadbać o jej odpowiednią oprawę – Przez to właśnie trzeba pomyśleć o wszystkich rzeczach, jakie chcemy tutaj wykorzystać, o zaproszeniach, właściwym ubiorze, ale też i podziękowaniach. Wtedy wszystko wyjdzie idealnie i każdy będzie zadowolony, że razem z nami brał udział w tym wspaniałym wydarzeniu.