Rajdy piesze w Polsce

Rajdy piesze w Polsce

Słowo hiking w j. Ang. – oznacza dalekosiężne piesze wędrówki – cieszy się w Polsce coraz większą renomą. Nie wolno go jednoznacznie identyfikować z pokonywaniem trudnych szklaków górskich.

Hiking bowiem można uprawiać gdziekolwiek i w każdych warunkach pofałdowania terenu. Osoby, które kochają tereny górskie, z pewnością wybiorą to otoczenie na swoją podróż, pozostali zaś mogą przecież pojechać nad morze lub ulubione jezioro otoczone wspaniałym krajobrazem.

Nordic walking, park, spacer

Autor: Złoty Potok
Źródło: Złoty Potok

Fanatycy dalekich spacerów i rajdów pieszych zapewne niecierpliwie czekają na nadejście wiosny. Zanim pojawi się na dobre, warto zrobić przegląd i remanent. Należałoby zweryfikować np. w jakiej kondycji, po ostatnim sezonie, jest odzież turystyczna i niezbędne akcesoria.

Choć drogi turystyczne powinny być jednoznacznie oznaczone, bywają obszary na których nietrudno jest się zgubić, np. w ciemnym lesie. W takich sytuacjach najlepiej zdadzą egzamin kompasy. Przy zanikającym zasięgu GPS jest całkowicie bezużyteczny.

Wypróbowane akcesoria turystyczne oraz odpowiednią odzież, przed zaplanowanymi wycieczkami, można kupić nie wychodząc z domu. Wystarczy odwiedzić właściwie zaopatrzony sklep internetowy. Bardzo często w takich punktach kupują nie tylko zapaleni wędrowcy, czy harcerze, ale też początkujący turyści piesi. Być może dobrej jakości kurtka, lub cieplutkie skarpetki turystyczne będą dobrą zachętą do częstszych wypadów.