Dalekie podróże – Turcja

Dalekie podróże – Turcja

Sporo ludzi rozważa, jakie miejsca są korzystne na wakacje, jakie byłyby satysfakcjonujące niezależnie od pory roku. Świetną okazją dla mnóstwa zapalonych podróżnych jest wyjazd do tych państw, w jakich da się liczyć na fascynujące atrakcje przez cały rok , jak również na doskonałą pogodę.

Widok na Turcję

Autor: Letizia Barbi
Źródło: http://www.flickr.com
Choć da się znaleźć parę takich obszarów na kuli ziemskiej, do jednej z najciekawszych opcji zalicza się Turcja. Jest to nie wyłącznie państwo wyróżniające się wysoce urozmaiconym klimatem – zaczynając od kontynentalnego aż do śródziemnomorskiego – ale także bardzo unikalnym zbiorem zabytków , jak również kompletnie unikalną, smaczną kuchnią, która podbiła serca mnóstwa podróżników.

Turcja cechuje się wyjątkowo rozwiniętą branżą turystyczną – dzieje się tak, ponieważ należy do jednego z najchętniej odwiedzanych państw na świecie. Tak spore zainteresowanie zawdzięcza znakomitemu położeniu w wyjątkowej bliskości do Morza Egejskiego – dzięki temu ma w posiadaniu obszary z miłym, delikatnym klimatem. Z pewnością dobrze ujrzeć chociażby Antalyę , a także Bodrum i odpocząć na niesamowitych plażach. Pośród zabytków także można napotkać przeolbrzymi dobranie atrakcji – Efez, Pergamon i Stambuł to najważniejsze punkty wielu wycieczek, lecz należy także poszukać następnych atrakcyjnych miejsc. Na pewno dobrze spróbować lokalnej kuchni – posiada ogromny zasób zaskakujących deserów (przykładowo uznane rachatłukum lub baklava). Bardzo ważniejsza jest kultura kawy , jak również herbaty – tzw. czajhany są obecne w każdym mieście, istnieje również mnóstwo tradycyjnych sposobów podawania tych napojów.

Z przyczyny wszelkich tych plusów Turcja to jedno z najmocniej uroczych miejsc na kuli ziemskiej – aby być w stanie cieszyć się jej wszelakimi atrakcjami, obowiązkowo trzeba zadbać o trochę kluczowych rzeczy, jakie rozstrzygają o pozytywnych wrażeniach. Prawdopodobnie ogrom osób może się obawiać o rozstrój żołądka, a niektórzy winią o to higienę albo pikantność potraw – jest to jednak pogląd bardzo omylny. Każdy kraj egzotyczny ma w posiadaniu absolutnie inną florę bakteryjną, na którą miejscowi są odporni, a do jakiej zazwyczaj Europejczycy nie są przygotowani. Dlatego też najkorzystniej zaopatrzyć się w żel dezynfekujący oraz dużą ilość wody w butelkach – przyda się ona zwłaszcza w gorące dni. Nie należy również zaniedbywać koniecznych szczepień ani zaopatrzenia się w przynajmniej podstawową apteczkę , jak również krem przeciw UV. Do zdecydowanie złych inicjatyw zalicza się chodzenie bez obuwia ze względu na pasożyty.