Najprostszy pomysł na niebanalny wieczór z ukochaną osobą

Najprostszy pomysł na niebanalny wieczór z ukochaną osobą

Planując romantyczny wieczór z bliską osobą, nie musimy silić się na awangardę. Najbezpieczniej postawić na wyjątkową restaurację i zaproponować jej romantyczny wieczór. Najbanalniejsze pomysły nigdy nie zawodzą. Nastrojowa knajpka i przepyszne jedzenie to sprawdzony sposób, aby oczarować bliską osobę.

Województwo dolnośląskie wyjątkowo może pochwalić się licznymi pięknymi zakątkami. Jakie możemy wybrać z bogatej palety możliwości? Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce frazy: „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” lub „restauracja nad Odrą Wrocław”, a uzyskamy wykaz odnośników prowadzących nas do stron internetowych różnych knajpek. Przeglądając je, wejdźmy przede wszystkim w galerię foto.

Restauracja

Autor: Nina Matthews Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Przekonajmy się, jak restauracyjka wygląda wewnątrz, jakiej używa sztućców i talerzy oraz w jaki sposób jest udekorowana. Powinniśmy wybrać na romantyczną kolację lokum, które postawiło na klasyczny aranż, subtelne kolory i dyskretne ozdoby, na przykład niewielkie obrazy na ścianie. Natomiast stłumione źródło oświetlenia lub małe palące się świeczki to najłatwiejszy patent na wyczarowanie romantycznego nastroju.

Restauracja

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy także uwagę na serwowane menu. Romantyczny nastrój pryśnie, kiedy przykładowo poplamimy się sosem do spaghetti. Nie rekomenduje się również wyszukanych dań typu owoce morze. Chociaż eleganckie, to trudno je zjeść bez ubrudzenia się.

Bardzo nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, by przejrzeć nasz wpis. Jeżeli masz ochotę na inne, to kliknij odsyłacz i przenieś się do kolejnej strony.

Najbezpieczniej zamówić sałatki warzywne i dania mięsne lub zupy. Jeżeli jednak wciąż nie jesteśmy pewni, które miejsce wybrać, możemy poprosić o poradę internautów. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” albo „najlepsza restauracja (pizza bielsko biała) nad Odrą Wrocław”, uzyskamy wykaz linków kierujących do wielu blogów i for internetowych.

Autorzy wpisów rekomendują różne miejsca, komentują menu i dodają własne fotografie. Warto się z nimi zapoznać, jeśli poszukujemy niezależnych opinii. Szukając miejsca na nastrojową kolację z ukochaną osobą, wybierajmy miejsce eleganckie i przytulne. Zamiast dużej knajpy, lepiej zarezerwować stolik w kameralnej restauracyjce nad Odrą (szczegóły pod tym odnośnikiem). Takie położenie, kilka zapalonych świeczek i lampka dobrego wina stworzą niepowtarzalny nastrój.