W jakie góry warto pojechać? Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas w Karkonoszach?

W jakie góry warto pojechać? Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas w Karkonoszach?

Wyjazd w góry jest doskonałym pomysłem tak na weekendowy wypad jak również na dłuższy pobyt. Zamiast w Tatry, jakie są dość oblegane przez turystów warto pojechać do Karkonoskiego Parku Narodowego. W tym miejscu można naprawdę poczuć się bliżej natury i przy okazji wypocząć. Jakie atrakcje czekają na nas tutaj oraz w jakie miejsca dobrze będzie się zatrzymać?

hotel spa

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno warto wynająć hotel Szklarska Poręba to idealne miejsce na nocleg. Miejscowość ta jest tak dogodnie położona, iż można z tego miejsca nawet pieszo zwiedzić sporo pięknych atrakcji. Amatorzy pieszych wędrówek na pewno znajdą dla siebie sporo wspaniałych tras. Już choćby w bliskiej odległości mamy urokliwy Wodospad Kamieńczyka, który warto zobaczyć. Osoby, jakie przyjeżdżają w góry przede wszystkim dla podziwiania jedynych w swoim rodzaju widoków, w Karkonoskim Parku Narodowym znajdą zapierający dech w piersiach krajobraz. Można pójść na Szrenicę, gdzie widoki zrekompensują nam cały wysiłek, który trzeba włożyć w wejście na wysokość około 1300 metrów. Tak samo piękne są Kotły Śnieżne, czyli majestatyczne kotły polodowcowe, jakie znajdując się w okolicy po prostu musimy zobaczyć. Są one pozostałością ostatniego zlodowacenia. Po takim wysiłku przydatny będzie hotel (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/ALI-BABA-PALACE/46/40-1449-24FF.html) spa wellness, w jakim zregenerujemy nasze siły. Przyjeżdżając w tamten, dodaj serwis do stron zaufanych rejon nie można nie odwiedzić Zamku Chojnik. Jest to niesamowita monumentalna budowla znajdująca się na szczycie góry Chojnik. Duże wrażenie robi niesamowite, 150 metrowe urwisko schodzące do doliny o wpływającej na każdy umysł nazwie Piekielna Dolina. Zamek ten został zbudowany w Średniowieczu, a związana jest z nim pewna legenda. Chodzi o historię o księżniczce Kunegundzie, jaka była dzieckiem właściciela zamku. O jej rękę starało się bardzo dużo rycerzy. Jednak ona stawiała im jeden warunek, a mianowicie obiecała, iż wyjdzie za mąż za tego kto na koniu objedzie dookoła mury zamku.

hotel z widokiem na góry

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Zadanie to było tak naprawdę nie do wykonania ze względu na bardzo strome zbocze, przez to zadanie zginęło sporo śmiałków. Pewnego dnia przybył jeden, który przypadł do gustu księżniczce i dał radę wykonać zadanie, jednak sam rycerz stwierdził, iż nie chce poślubić osoby, przez którą zginęło tak wiele odważnych śmiałków. Księżniczka nie mogła znieść takiego poniżenia więc rzuciła się z urwiska. Jeden z rycerzy, jaki był ofiarą nieudanej próby okrążenia zamku, odwiedza to miejsce jako zjawa pod postacią jeźdźca na koniu. Warto samemu sprawdzić tą legendę.