Kilka dni w Pekinie, zatem co umieścić na liście najważniejszych punktów, aby dobrze poznać to miasto

Kilka dni w Pekinie, zatem co umieścić na liście najważniejszych punktów, aby dobrze poznać to miasto

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to miasto, jakie niejeden z nas chce odwiedzić. I doskonale nadaje się nawet na parodniową wycieczkę, ponieważ dwutygodniowy urlop nie u każdego jest możliwy do zrealizowania. Co wpisać do najważniejszych punktów zwiedzania, gdy i my zamierzamy wybrać się do wskazanego miasta?

Nade wszystko – Zakazane Miasto. To chyba najbardziej znane pośród turystów miejsce, jakie jest złożone z największego na świecie drewnianego zespołu pałaców. Zapewne nie zobaczymy wszystkiego w jeden dzień, lecz nawet jeden dzień starczy, by utracić dech w piersiach, ponieważ jest tam po prostu wspaniale. Zespół pałacowy bezustannie jest odnawiany, więc można zobaczyć coraz więcej i więcej.

Pekin

Źródło: pixabay.com

Drugim punktem naszej listy powinien być Plac Tiananmen, a potem – Świątynia Lamy – wielka i olśniewająca. Odnajdziemy w niej m.in. różne odsłony posągu Buddy, na przykład Buddę Leczącego lub Buddę Maitreji, którego otacza czterech królów. Nie można też zapomnieć o Letnim Pałacu, jaki chociaż nie jest zlokalizowany w pobliżu centrum miasta, to niewątpliwie jest warty zwiedzenia (sprawdź nieco więcej). W jaki sposób się do niego dostać? Nie zajeżdża tam metro, więc jedyną opcją jest taksówka, lecz na pewno się nie rozczarujemy.

Azja

Źródło: pixabay

Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcemy zwiedzić, z tego powodu ich cena może się odróżniać. Na zwiedzanie nie mamy za wiele czasu, dlatego nie decydujmy się na dużo zabytków. Pekin to także znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie odnajdziemy w Badaling. Można się tam pojechać autobusem, taksówką albo wykorzystać oferty wyjazdowe dawane przez biura podróży. Nie zapominajmy, aby wziąć buty sportowe, gdyż wiele fragmentów Muru jest rzeczywiście trudnych do przejścia. http://lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-pekinu

Jeżeli właśnie Pekinu nie miałeś na liście miast, które chciałbyś zwiedzić, może wybierzesz inne? Może to być na przykład Bruksela, ważne jest, aby podróżować, nie siedzieć w miejscu, gdyż właśnie wspomnienia będą dla nas kluczowe w późniejszym wieku . W każdym mieście można coś zwiedzić, wszędzie można cokolwiek zobaczyć, więc już teraz poszukaj atrakcyjnych cenowo wycieczek albo niekosztownych biletów na samolot, a czekają cię wyjątkowefantastyczne doświadczenia.