Warte polecenia punkty w Szczawnicy

Warte polecenia punkty w Szczawnicy

Szczawnica to miejscowość uzdrowiskowa z ponad dwustuletnią tradycją. Wyjątkowe usytuowanie uzdrowiska (w dolinie Grajcarka) powoduje, że tworzy się w tej okolicy unikalny mikroklimat, natomiast dostępne bogactwo przyrodnicze a także inne atrakcje są na wyciągnięcie dłoni.

Dostępność ośrodków noclegowych jest w tym miejscu bardzo duża. Starczy w przeglądarkę wbić hasło: domki Szczawnica bądź domki letniskowe Szczawnica ażeby odszukać mnóstwo ofert (najlepsze domki w Szczawnicy są tutaj). Szczawnica jest to miasto uzdrowiskowe, umiejscowione na południu Polski . Miejscowość umiejscowiona jest pomiędzy Beskidem Sądeckim, a Pieninami, które wznoszą się już za kotliną potoku Grajcarka. W mieście tym swój początek ma rowerowo-pieszy szlak, zwany Drogą Pienińską, który prowadzi wzdłuż rzeki Dunajec po czym kończy bieg w Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Dostęp do rozlicznych atrakcji turystycznych jest jednym z przesądzających punktów podczas wyboru miejsca odpoczynku.

Szczawnica umiejscowiona w południowej części Polski, zaraz przy granicy ze Słowacją, może pochwalić się wielką ilością atrakcji dla osób o różnych wymogach jak też w przeróżnym wieku. Posiada atrakcje turystyczne dla maluchów, dla młodzieży, ale również dla dorosłych. Każdy odkryje coś dla siebie, to wymarzone miejsce dla amatorów sportu, w tym sportów ekstremalnych, ale również dla ludzi lubiących odwiedzać interesujące budowle, poznawać czarowne zakątki przyrody lub po prostu – pospacerować, odpocząć jak też zrelaksować się.

jazda na rowerze

Autor: Blaye Cotes de Bordeaux
Źródło: http://www.flickr.com

Szczawnica a także jej okolice są stworzone do turystyki rowerowej – amatorskiej i zawodowej. Wielość szerokich ścieżek sprawia, iż w krótkim czasie możemy zwiedzić o wiele więcej atrakcji niż w wypadku pieszej wędrówki. Wyjątkowo zachwycająca jest popularna trasa do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, jaka swój początek ma w samej Szczawnicy. W Szczawnicy znajduje się początek bardzo wielu ścieżek rowerowych oraz turystycznych szlaków rowerowych, którymi możesz dojechać prawie we wszystkie interesujące trampów punkty.

Szlaki rowerowe można ze sobą łączyć, wydłużać lub wrocław hotele zmniejszać, dopasowując całą eskapadę rowerową pod względem rozciągłości, trudności czy też zwiedzania. Gwarantowane są niezapomniane krajobrazy. Istnieje opcja wypożyczenia rowerów do własnego użytku . Usługę tę realizują rozmaite pensjonaty czy też profesjonalne wypożyczalnie rowerów. Mapę tras rowerowych można otrzymać w informacji turystycznej.