Nasz pomysł na urlop – rejsy żeglarskie. Przemyśl, czy chciałbyś odpocząć na wodzie

Nasz pomysł na urlop – rejsy żeglarskie. Przemyśl, czy chciałbyś odpocząć na wodzie

Wakacje można spędzać na różne sposoby. Jedni wolą odpoczywać na plaży i smażyć się na słońcu, z kolei inni wolą aktywnie spędzać czas. Wybierając się na rejsy żeglarskie, można połączyć błogi wypoczynek z aktywnością. Czy jesteś przygotowany na podróż swojego życia?

Pierwszy raz na morzu

jacht

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na rejs, musimy przemyśleć, jak zostanie wytyczona trasa podróży. Wielu podróżników poszukuje informacji pod hasłem „rejsy morze śródziemne”. Oczywiście w sieci odnajdziemy gotowe trasy, a nawet zetkniemy się z ofertami biur podróży. Samodzielne zaplanowanie całej wyprawy może być nieco problematyczne, jeśli wybieramy się w podróż – dalej – po raz pierwszy. Zawsze lepiej jest zasięgnąć języka i porozmawiać z osobami, które spędzały już tak swój urlop.Rejsy żeglarskie – czy to coś dla mnie?

Zanim rozpoczniesz planowanie podróży, przemyśl, czy taka sposób spędzania czasu jest dla ciebie. Może okazać się, że chorujesz na chorobę morską. Wtedy urlop bardziej cię zestresuje niż zrelaksuje. Przeprowadź test – pojedź na Mazury i tam spróbuj popływać łódką. W ten sposób przekonasz się, czy dłuższe przebywanie na wodzie jest dla ciebie.