Urlop w Karkonoszach – szczyt moich marzeń

Urlop w Karkonoszach – szczyt moich marzeń

Karkonosze to największe i najwyższe pasmo gór w Sudetach. Dzięki sporej ilości atrakcji turystycznych, licznym trasom pieszym i rowerowym, a także wyciągom i stokom narciarskim o każdej porze roku zobaczyć tam można sporą ilość turystów.

Letnie wakacje to czas górskich wędrówek, a Karkonosze mają co zaoferować w tym temacie. Dużo tras bez problemów mogą pokonać maluchy, lecz są też nieco trudniejsze, dla wymagających, doświadczonych piechurów. Karkonosze to również raj dla wielbicieli jazdy na rowerze, wyznaczono tam sporo tras dla bardziej i mniej doświadczonych sportowców.

pałac brzezina

Autor: Prayitno
Źródło: http://www.flickr.com

Za to miesiące zimowe to okres, kiedy narciarskie stoki zaczynają się zapełniać się wielbicielami białego szaleństwa, rosnącym zainteresowaniem zaczyna się także cieszyć narciarstwo biegowe. A że zdecydowana większość turystów wyjeżdża w te przepiękne góry co najmniej na parę dni, to oczekuje na nich bogata oferta noclegów. Od tanich pensjonatów i prywatnych kwater po pięciogwiazdkowe hotele Karkonosze – w zasadzie każdy bez problemów wynajmie najlepszy do swych oczekiwań i możliwości finansowych nocleg.

Jedną z najpopularniejszych miejscowości w Karkonoszach stała się Szklarska Poręba, ulubione miejsce odpoczynku licznych sportowców oraz turystów. Specyficzna lokalizacja i brak ośrodków przemysłowych w najbliższej okolicysprawiają, że w tym mieście panuje bardzo specyficzny klimat, porównywany przez niektórych z klimatem w Alpach. Dostrzegli to sportowcy, którzy w takim właśnie klimacie mają świetne warunki do trenowania, lecz również osoby chcące odpocząć i zrelaksować się, chętnie odwiedzając popularne w tym właśnie miejscu Szklarska Poręba spa.

Wiele ludzi szuka fascynujących informacji na ten temat problem. Trafnym rozwiązaniem będzie odwiedzić nasz serwis. Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Planując wypoczynek w tej miejscowości pamiętać trzeba o tym, żeby odpowiednio wcześnie zrobić rezerwację noclegu. W sezonie duża część miejsc noclegowych jest przez cały czas wynajęta, i może się okazać, że także hotel Szklarska Poręba, w jakim ktoś planuje zatrzymać się, będzie miał komplet gości.