Archiwa tagu: tradycja

tradycja

Dlaczego warto obchodzić Święto Zmarłych?

Jedne mają charakter radosny, inne bardziej refleksyjny. Do tego drugiego typu świąt można zaliczyć oczywiście Święto Zmarłych.
Święto Zmarłych obchodzimy co roku pierwszego listopada. Jest to istotne wydarzenie, gdyż skłania nas do namysłu nad śmiercią, a także do pamięci o naszych bliskich, którzy opuścili ten świat. O tym, że jest to istotne święto świadczy między innymi wpisanie obchodów Dnia Zmarłych na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

W jakim miejscu można kupić śliczne wiązanki pogrzebowe i w jakich krajach używa się ich w mniejszym stopniu niżeli w Polsce?

Florystyka to niezwykle duża branża. Wystarczy wyłącznie udać się do pobliskiej kwiaciarni, a dowiemy się, iż sprzedawane okazują się być tam nie tylko towary przygotowane dla zakochanych w sobie osób, lecz również dla typowych pań domu oraz dla pogrążonych w żałobie po utracie bliskiej persony interesantów.

Alby komunijne – dlaczego cieszą się współcześnie tak dużą popularnością i są powszechnie stosowane w parafiach?

Pierwsza Komunia Święta to zdecydowanie jedno z tych wydarzeń, na które dzieci bardzo czekają. Jest to dla nich ogromne święto, ponieważ w lokalnej tradycji, po uroczystości kościelnej odbywają się przyjęcia, które dziś coraz częściej są szczególnie wystawne i przypominają niewielkie wesela. Dla dziecka oznacza to jedno – podarunki. Oczywiście, nie mogą one grać pierwszej roli. Najistotniejsze muszą być przeżycia religijne tego sakramentu. Głównie z tego względu, dzisiaj coraz częściej rezygnuje się z sukienek komunijnych i garniturów, jakie imitowały ubrania Pary Młodej.