Archiwa tagu: komunia

komunia

Prezenty na komunię 2016

Pierwsza komunia święta zbliża się dużymi krokami. Czy masz już prezent na komunię? Czy wiesz co kupić dziecku? Podpowiadamy, które prezenty na komunię będą w tym roku popularne.
Tablet smartfon. Od paru lat są to jedne z najpopularniejszych upominków komunijnych. Smartfony, zatem w dużym skrócie multimedialne telefony , jakie w wyższym stopniu aniżeli do telefonowania służą do buszowania w sieci, grania, robienia fotografii albo oglądania filmów.

Jaki upominek na komunię 2016?

Powinien to być szczególny upominek – pamiątka tego szczególnego dnia. Może medalik na łańcuszku, pismo święte czy ręcznie zrobiony album na fotografie. Pamiątką na lata na pewno będzie własnoręczny wpis, być może wierszyk w albumie bądź karcie od dziadków. Może dziecko dzisiaj tego nie doceni, jednak za parę lat z sentymentem oraz łezką w oku wróci pewnie do tej dedykacji.

Jak najbardziej odpowiednio przygotować nasze dziecko do komunii świętej? Co jest istotne a z czym nie przesadzić? Czy istnieje coś takiego?

Perfekcyjna, śnieżnobiała suknia, dokładnie dopasowane buty, precyzyjnie i mozolnie przygotowana fryzura, świetnie dobrana restauracja, a jeszcze ciekawsze menu, wielu gości, ekskluzywne podarki i koperty, gdzie czają się banknoty… Z pewnością wielu myśli, że mowa tu o weselu, gdyż opis jest łudząco podobny. Nic z tych rzeczy, to obraz polskich komunii, coraz bardziej powszechny.

Komunia – w jaki sposób zatroszczyć się o odpowiednie ubranie dla dziewczynki, by w tym dniu czuła się nadzwyczajnie?

Komunia Święta to kluczowe wydarzenie duchowe, jednak dla większości dziewczynek podobnie duże znaczenie, co uroczystości w kościele, ma ich strój. To bowiem dzień, gdy znajdą się w centrum uwagi oraz będą mogły czuć się jak małe damy. Jeśli w twojej parafii nie trzeba podporządkowywać się odgórnym zaleceniom i można ubrać dziecko według własnego oraz jego gustu, przydatnych będzie parę wskazówek, które pomogą ci przyszykować twoją pociechę na ten dzień.

Alby komunijne – dlaczego cieszą się współcześnie tak dużą popularnością i są powszechnie stosowane w parafiach?

Pierwsza Komunia Święta to zdecydowanie jedno z tych wydarzeń, na które dzieci niecierpliwie czekają. Jest to dla nich poważne święto, gdyż w lokalnej tradycji, po uroczystości kościelnej mają miejsce przyjęcia, jakie dziś coraz częściej są rzeczywiście wystawne i przypominają niewielkie wesela. Dla dziecka oznacza to jedno – prezenty. Oczywiście, nie mogą one odgrywać podstawowej roli. Najważniejsze muszą być przeżycia religijne tego sakramentu. Głównie z tego powodu, obecnie coraz częściej rezygnuje się z sukienek komunijnych i garniturów, jakie imitowały ubrania Pary Młodej.

Jaką zakupić sukienkę na komunię świętą? Czy istnieje najlepsza kreacja na ten dzień? Czy są gotowe pomysły?

W momencie gdy przychodzi maj to znaczy, że przychodzi czas na pierwszą komunię świętą. Pojawia się istotne pytanie, to znaczy jak ubrać nasze dziecko. Jeśli chodzi o chłopców sprawa wydaje się łatwa, problem zaś pojawia się kiedy mamy ubrać dziewczynkę. Większość kreacji komunijnych dla dziewczynek stworzona jest z atłasu i wykonanej z jedwabiu organtyny. Materiały te są wygodne i dość lekkie. Równocześnie odznaczają się one również przewiewnością, więc sprawdzają się idealnie w czasie nawet upalnych dni. Kupując suknię komunijną dobrze też unikać ostentacyjnego przepychu i ekstrawagancji, lepiej wybrać skromne kreacje czy alby komunijne.

Czy opłaca się organizować imprezę firmową w jakimś lokalu?

Według mnie w wielu przypadkach jest tak, że mamy małe mieszkanko, w którym trudno urządzić większy obiad, nie mówiąc już o komunii świętej. I z tego powodu wzrasta liczba spotkań komunijnych, które są wyprawiane w lokalach. Moim skromnym zdaniem tego typu rozwiązanie jest bardzo dobrym posunięciem. Sam wychodzę z takiego założenia, że jeżeli komunia, to wyłącznie w lokalu. Rozumiem aspekt pieniężny, ale w wielu przypadkach pieniądze spokojnie by się znalazły. A przynajmniej takie mam myśli.

Styl, powab oraz elegancja – suknie komunijne dla każdej dziewczynki.

Pierwsza Komunia Święta to specjalny oraz ważny dzień w rozdziale każdego dziecka i jego rodziców. Przygotowanie się do tego Dnia, to nie lada wyczyn. Im bliżej uroczystości, tym bardziej emocje oraz podniecenie dają o sobie znać, a tok zorganizowań ma prawo zamęczyć każdego. Przyjęcie Komunii Świętej powiązane ze obrzędowym zorganizowaniem pociechy do uroczystości Komunii Świętej, jednak także z oprawą jaka towarzyszy przygotowaniu uroczystości dla krewnych.

Jak przygotować naszą pociechę do komunii świętej? O jakich sprawach należy pamiętać, co jest najbardziej istotne?

Zrobienie Pierwszej Komunii Świętej jest istotną próbą dla wszystkich rodziców. Wielu przeraża jednak naprawdę wiele pracy, która ich czeka i nie wiedzą, od czego rozpocząć. Należy zasięgnąć kilka porad dotyczących tego,w jaki sposób zaplanować wszystko, żeby o wszystkim pamiętać, żeby wszystko było dobrze zaplanowane.