Archiwa tagu: komunia

komunia

Jak najbardziej odpowiednio przygotować nasze dziecko do komunii świętej? Co jest istotne a z czym nie przesadzić? Czy istnieje coś takiego?

Wspaniała, śnieżnobiała sukienka, precyzyjnie dobrane obuwie, precyzyjnie i mozolnie układana fryzura, doskonale wybrana restauracja, a jeszcze lepsze menu, tłum gości, ekskluzywne prezenty i koperty, w których ukryte są banknoty… Pewnie wielu pomyśli, że mowa tu o ślubie, gdyż opis jest niezwykle podobny. Nie o to jednak chodzi, to obraz polskich komunii, coraz popularniejszy.

Czy opłaca się organizować imprezę firmową w jakimś lokalu?

Według mnie w wielu przypadkach jest tak, że mamy małe mieszkanko, w którym trudno urządzić większy obiad, nie mówiąc już o komunii świętej. I z tego powodu wzrasta liczba spotkań komunijnych, które są wyprawiane w lokalach. Moim skromnym zdaniem tego typu rozwiązanie jest bardzo dobrym posunięciem. Sam wychodzę z takiego założenia, że jeżeli komunia, to wyłącznie w lokalu. Rozumiem aspekt pieniężny, ale w wielu przypadkach pieniądze spokojnie by się znalazły. A przynajmniej takie mam myśli.

Komunia – w jaki sposób zatroszczyć się o odpowiednie ubranie dla dziewczynki, by w tym dniu czuła się nadzwyczajnie?

Komunia Święta to ważne wydarzenie duchowe, jednakże dla większości dziewczynek tak samo duże znaczenie, co ceremonia w kościele, ma ich ubiór. To bowiem dzień, kiedy znajdą się w centrum uwagi oraz będą mogły czuć się jak małe damy. Jeśli w twojej parafii nie musisz podporządkowywać się uzgodnionym wytycznym oraz można ubrać dziecko zgodnie ze swoim i jego gustem, przydatnych będzie kilka wskazówek, które pomogą ci uszykować twoją pociechę na ten dzień.

Jaką zakupić sukienkę na komunię świętą? Czy istnieje najlepsza kreacja na ten dzień? Czy są gotowe pomysły?

A gdy nadchodzi maj oznacza to, że jest czas na pierwszą komunię świętą. Pojawia się istotne pytanie, to znaczy w jaki sposób ubrać naszą pociechę. W przypadku chłopców sprawa wydaje się łatwa, problem zaś pojawia się kiedy mamy ubrać dziewczynkę. Mnóstwo kreacji komunijnych dla dziewczynek zrobiona jest z atłasu i jedwabnej organtyny. Materiały te są komfortowe i całkiem lekkie. Równocześnie odznaczają się one również przewiewnością, więc sprawdzają się idealnie podczas nawet upalnych dni. Wybierając sukienkę komunijną należy też unikać ostentacyjnego przepychu i przesady, lepiej wybrać skromne sukienki czy alby komunijne.

Styl, powab oraz elegancja – suknie komunijne dla każdej dziewczynki.

Pierwsza Komunia Święta to specjalny oraz ważny dzień w rozdziale każdego dziecka i jego rodziców. Przygotowanie się do tego Dnia, to nie lada wyczyn. Im bliżej uroczystości, tym bardziej emocje oraz podniecenie dają o sobie znać, a tok zorganizowań ma prawo zamęczyć każdego. Przyjęcie Komunii Świętej powiązane ze obrzędowym zorganizowaniem pociechy do uroczystości Komunii Świętej, jednak także z oprawą jaka towarzyszy przygotowaniu uroczystości dla krewnych.

Jak przygotować naszą pociechę do komunii świętej? O jakich sprawach należy pamiętać, co jest najbardziej istotne?

Zrobienie Pierwszej Komunii Świętej jest istotną próbą dla wszystkich rodziców. Wielu przeraża jednak naprawdę wiele pracy, która ich czeka i nie wiedzą, od czego rozpocząć. Należy zasięgnąć kilka porad dotyczących tego,w jaki sposób zaplanować wszystko, żeby o wszystkim pamiętać, żeby wszystko było dobrze zaplanowane.

Prezenty na komunię 2016

Pierwsza komunia święta nadchodzi wielkimi krokami. Czy masz już upominek na komunię? Czy wiesz co kupić dziecku? Podpowiadamy, jakie podarunki na komunię będą popularne w 2016 roku.
Smartfon, tablet. Od paru lat są to jedne z najpopularniejszych upominków komunijnych. Smartfony, zatem w największym skrócie multimedialne telefony komórkowe, które w wyższym stopniu niż do dzwonienia służą do buszowania w internecie, grania, pstrykania fotek bądź oglądania filmów.

Jaki upominek na komunię 2016?

Musi to być szczególny upominek – pamiątka tego wyjątkowego dnia. Może medalik na łańcuszku, biblia czy ręcznie zrobiony album na zdjęcia. Pamiątką na lata z całą pewnością będzie własnoręczny wpis, być może wierszyk w albumie czy karcie od dziadków. Być może dziecko dzisiaj tego nie doceni, ale za parę lat z sentymentem i łezką w oku powróci pewnie do owej dedykacji.

Alby komunijne – dlaczego cieszą się współcześnie tak dużą popularnością i są powszechnie stosowane w parafiach?

Pierwsza Komunia Święta to zdecydowanie jedno z tych wydarzeń, na które dzieci bardzo czekają. Jest to dla nich ogromne święto, ponieważ w lokalnej tradycji, po uroczystości kościelnej odbywają się przyjęcia, które dziś coraz częściej są szczególnie wystawne i przypominają niewielkie wesela. Dla dziecka oznacza to jedno – podarunki. Oczywiście, nie mogą one grać pierwszej roli. Najistotniejsze muszą być przeżycia religijne tego sakramentu. Głównie z tego względu, dzisiaj coraz częściej rezygnuje się z sukienek komunijnych i garniturów, jakie imitowały ubrania Pary Młodej.