Jak to dobrze, kiedy możemy od czasu do czasu gdzieś pojechać, przykładowo, do uroczego uzdrowiska

przez | 6 sierpnia 2021
By radować się życiem, nie narzekać zbytnio na stan zdrowia, powinniśmy co jakiś czas zdystansować się od codziennych obowiązków. To prawda, że większość z nas wakacje ma raz w roku, pomimo to są przecież również weekendy, więc wtedy można gdzieś uciec i odpocząć, napełnić się wspaniałym uczuciem wolnego czasu.

www

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com

Taki wyjazd jednakowoż nie powinien być nieprzemyślany i bez sensu, korzystnie więc zaplanować go z wyprzedzeniem, a jednocześnie wybrać się do rzeczywiście pięknego miejsca, jak przykładowo Polanica Zdrój. Polanica ma bogatą historię. Pierwsze wzmianki widniają już w księgach sądowych miasta Kłodzka, natomiast już w XVI wieku sławne stały się także źródła wód mineralnych. Jesteśmy w stanie znaleźć wypowiedź kłodzkiego kronikarza – Aeluriusa, który podkreśla zalety zdrowotne i smakowe źródeł polanickich. Sława była tak znaczna, iż wody te wożono do dalekich miejsc, czy to na biesiady, wesela czy pozostałe uroczystości. Rok przełomowy, jaki zaważył na dziejach Polanicy przypada na 1828. Wtedy właścicielem miasta zostaje Józef Gromis. To on rozpoczął

Łóżko hotelowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

zagospodarowanie źródeł.

W owym czasie zbudował małą pijalnię oraz drewniane łazienki. Od tego etapu zaczyna się prawdziwa historia Polanicy jako znanego uzdrowiska. Już wtedy było pięć źródeł wód mineralnych, najbardziej jednakowoż były używane dwa z nich, gdyż były w najwyższym stopniu wydajne – „Źródło Józefa” i „Źródło Jerzego”. Następnie było jeszcze lepiej, ponieważ w roku 1873 łazienki zakupił Hoffman – wrocławski przemysłowiec. Zlecił przeprowadzenie analiz, jakie wykazały, iż źródła polanickie dorównują, a czasami i przewyższają wody dusznickie. Nie pozostało to bez odzewu, ponieważ już od 1875 roku wzrosła liczba kuracjuszy.

W tamtym okresie kuracja trwała 4-6 tygodni. W okresie jej trwania stosowane były kąpiele mineralne, stosowano również kurację pitną. W dzisiejszych czasach Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, w której na stałe mieszka siedem i pół tysiąca osób. Jest położona na wysokości 380-410 m n.p.m.

Przekonaj się, że taka wskazówka ze strony (http://goldwasser.pl/zlota-wodka/) nie umknie Twojej uwadze, gdyż opisuje dokładnie tego typu problematykę, co artykuł, który właśnie w teraz czytasz.

Otoczona jest przez Sudety, góry niezbyt wysokie, ale piękne, tajemnicze i niekomercyjne. Uzdrowisko leży w pięknej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Te położenie sprawia, iż zimy są tu delikatne, a lata ciepłe i słoneczne. Polanica czeka na Ciebie przez cały rok. Poszukaj w wyszukiwarce Hotel Polanica Zdrój (Villa Alina hotel (hotele konferencyjne pomorskie) polanica zdrój) i zarezerwuj miejsce. Szczególnie pamiętaj o tym w sezonie letnim, jak ruch turystyczny jest największy.