Ślub kościelny- czyli jakie są sposoby by udekorować wnętrze świątyni

przez | 6 czerwca 2022
Ślub kościelny jest w Polsce nadal jedną z najbardziej uroczystych ceremonii. W tym dniu większość młodych par stara się, żeby świątynia przedstawiała się szczególnie atrakcyjnie. Przeważnie jej dekorowaniem trudnią się określone osoby, często na stałe związane z danym kościołem, niemniej gdy para młoda planuje wprowadzić swojego dekoratora lub zająć się tą kwestią własnoręcznie, nie powinno być z tym znaczących trudności.

Ponadto, warto wybrać też stosowny sklep z dekoracjami. Ogromna ich ilość działa przeważnie w sieci. W takich sklepach można wybrać materiał, który wypełni przestrzenie pomiędzy ławkami albo specjalne wstążki. Przeważnie proponowane są też kompozycje ze sztucznych kwiatów lub kule kwiatowe w różnych kolorach, jakie doskonale sprawdzają się w kościelnych wnętrzach. Planując dekorację warto zapytać księdza czy kościół dysponuje wymaganym dywanem. Jeżeli nie, można go wypożyczyć, jako że większość sklepów oferuje na szczęście taką opcję.

Polacy przeważnie są tradycjonalistami, niemniej w popularnych dekoracjach ślubnych można dostrzec coraz więcej oryginalnych rozwiązań. Jeżeli ślub odbywa się wieczorem, w półmroku polskich kościołów świetnie sprawdzą się świece. Oczywiście, najlepiej umieścić je w ozdobnych lampionach, gdyż w takim przypadku będą o wiele bezpieczniejsze.

para młoda w kościele

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Takie świeczniki, lampiony albo popularne latarenki są proponowane w sklepach z dekoracjami ślubnymi w dość atrakcyjnych cenach, wobec tego każda osoba wybierze produkty odpowiadające jej oczekiwaniom.

Jeśli posiada się dosyć ograniczony budżet, wypożyczanie gotowych ozdób może stać się świetnym rozwiązaniem.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu masz ochotę jeszcze bardziej szczegółowo przeanalizować ten temat, zalecamy tę ofertę (http://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/143-kola), ponieważ ona jest tak samo ekscytująca!

Zdecydowana większość sklepów z ozdobami wypożycza zarówno świeczniki, jak i kule z kwiatów. Niekiedy wysyłają je nawet w najbardziej odległe rejony Polski. Wypożyczenie jest znacznie tańsze. Na dodatek, nie ma się kłopotu z tym co zrobić z dekoracjami po ślubie. Jednakże dzięki bogatemu asortymentowi zakup dekoracji- (poznaj informacje), nie powinien przekroczyć posiadanych na ten cel funduszy, przede wszystkim jeżeli w sklepie kupi się akcesoria do ich samodzielnego wykonania.