Wakacje w Zakopanem? Oczywiście!

przez | 25 marca 2022
Zakopane jest jedną z najchętniej zwiedzanych miejscowości w Polsce. Miasto jest położone u stóp Tatr, co czyni je ogromnie atrakcyjnym dla odwiedzających. W sezonie zimowym przyciąga rzeszę fanów narciarstwa i snowboardu, w lecie często odwiedzają je ludzie interesujący się wspinaczką wysokogórską. Jest to doskonała baza wypadowa na Kasprowy Wierch, Gubałówkę czy Dolinę Kościeliską.

Zakopane jest także organizatorem konkursu w skokach narciarskich, na który przyjeżdżają fani tego sportu z całej Europy. W sezonie przyjeżdża tu naprawdę wielu przyjezdnych, szukających rozmaitych atrakcji.

Gdzie przenocować?

Podróże z dzieckiem

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR

Na terenie Zakopanego większa część rynku noclegowego to hotele i pensjonaty prowadzone przez prywatnych właścicieli. Strefa noclegi Zakopane (noclegi zakopane w jest naprawdę rozbudowana. Standard usług jest jednak niezwykle wysoki – do wyboru są tutaj apartamenty w góralskich domkach, pokoje w hotelach lub apartamenty. Zakopane jest jednak najszerzej znane z typowych chat, gdzie mieszkańcy są zawsze uprzejmi a ceny przystępne. Najwięcej takich domów znajduje się poza centrum Zakopanego, skąd blisko na szlaki turystyczne.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to w tym miejscu też jest opublikowana świeża wiadomość (https://hotelaltus.pl/hotel/pokoje), która na pewno będzie Ci odpowiadać.

Turyści, którzy chcą zakosztować ekskluzywnych warunków, powinni znaleźć nocleg w centrum Zakopanego, gdzie umiejscowione są pensjonaty o wysokim standardzie, których wystrój jest utrzymany w bardziej tradycyjnych klimatach. Wielbiciele największych luksusów wynajmują apartamenty, których w sercu Zakopanego jest stosunkowo dużo. Standard jest tam nieporównywalnie wyższy, niż w pokoju w hotelu.

Spędzanie wolnego czasu

Dla ludzi, którzy, którzy mają już zamówione noclegi, Zakopane oferuje wiele możliwości wykorzystania wolnego czasu. Spacer po Gubałówce i zdjęcie z tamtejszym niedźwiedziem to obowiązkowy punkt programu wszystkich turystów. Każdy powinien również zakosztować wieczoru przy grzanym winie w jednej z góralskich restauracji. Jedzenie jest tam pyszne, ceny są raczej niskie, a jeśli gościowi dopisze szczęście – będzie mógł posłuchać wspaniałej góralskiej muzyki, granej przez okoliczny zespół. Lokali udostępniających tego rodzaju rozrywki jest na terenie miasta sporo, ale nie każdy z nich oferuje urozmaicenie w formie muzyki na żywo. Warto więc zapytać mieszkańców, gdzie najlepiej pobyć wieczorem.