Torty dla dzieci – jak wykonać doskonały tort dla dziecka

przez | 31 stycznia 2022
Urodziny dziecka to doskonała okazja na zaprezentowanie swojej kreatywności. Przygotowanie oryginalnego tortu to wyzwanie, którego opłaca się podjąć, by sprawić radość swemu dziecku oraz zaskoczyć gości.

Jeśli chodzi o torty dla dzieci to nie ma wątpliwości, iż dla milusińskich najważniejsza kwestią jest dekoracja.
na sali weselnej

Autor: Trevor Turk
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci nie są zazwyczaj wielkimi miłośnikami tortów, za to cenią sobie ich oryginalny wygląd wygląd. Z tego powodu podstawowy tort może składać się po prostu z biszkoptu, kremu bądź śmietany oraz owoców. Aby zadowolić swoją pociechę większą uwagę należy przywiązać do dekoracji ciasta- odwiedź ten link. Jak to zrobić? Możemy np. przygotować tort dla dziecka w innym kształcie niż koło. Korzystając z formy do pieczenia w oryginalnym kształcie możemy stworzyć tort w kształcie serca czy misia. Dziecko z pewnością zwróci uwagę również na kolor.

Aby wykonać kolorowy tort – http://www.tort-artystyczny.pl/ należy użyć spożywczych barwników. Takie barwniki możemy dodać do ciasta, ale także kremu czy dekoracji. Mnóstwo inspiracji do użycia barwników znajdziemy w internecie. Popularna inspiracja to tort w kolorach tęczy, w którym każda warstwa ciasta jest przekładana w innym kolorze. Zamiast jednego tortu można upiec także wiele muffinek, udekorować je kremem i słodkimi koralikami. To może być świetna zabawa. Pozwólmy, aby dziecko samo udekorowało swoje urodzinowe muffinki, a wtedy satysfakcja z urodzin będzie ogromna. Oprócz gotowych dekoracji możemy wykorzystać niewielkie słodycze – żelki, batoniki, draże – wszystko co lubi nasze dziecko. Zarówno tort jak i muffiny możemy także udekorować napisami wycinanymi z kolorowej masy.

Jeżeli jednak pieczenie to dla nas czarna magia bądź nie mamy wystarczająco czasu, aby samodzielnie przygotować tort, doskonałym wyborem będą artystyczne torty dla dzieci. Taki tort wykonany przez profesjonalistę to wyjątkowa atrakcja dla każdego dziecka, jak i gości- .