Wakacje i nietypowy czas

przez | 15 stycznia 2022
I znów wakacje, wydaje się mówić na głos każdy uczeń gimnazjum i liceum. Co ze sobą począć, to zdanie pada nieczęsto, ale jednak czasem się pojawia. Myślenie każdego człowieka nie musi być aż tak klarowne, nie można powiedzieć, iż absolutnie wszyscy się cieszą, bo nastały wakacje. Są osoby, które wiecznie nie mogą znaleźć swojego miejsca, kończy się rok szkolny, otwierają się różne wizje, jednak wciąż brakuje chęci do nowych działań. Co wtedy począć?

siatka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Jasne jest, że będzie co robić, gdyż przecież każdy robi jakieś spotkania, jeden robi ognisko, drugi zaprasza na „domówkę”, ponieważ rodzice wyjechali, jest jeszcze zaległa impreza, która miała się już odbyć podczas roku szkolnego. Ogólnie, codziennie wyklarowuje się jakiś pomysł jakoże dzień jest długi, nie trzeba wcześnie się zrywać, to i można więcej. Istnieją jednakże ludzie, których nie satysfakcjonują tgo rodzaju bezproduktywne aktywności i chciałyby więcej, pragną zdobyć jakąś umiejętność, skoro jest kiedy, jest przerwa w szkole, to jest to przecież możliwe.

Wybór często pada na sferę sportową, także przyszły sportowiec zaczyna zaczytywać się książkami sportowymi. Możliwośći jednak jest sporo, a każda z nichskierowana do osób o pewnych predyspozycjach, iż można się w tym pogubić. Jeśli masz przyjaciół, którzy także myślą na poważnie o sporcie w wakacje pomyśl o intereującej was wszystkich grze zespołowej.

Niech to będzie na przykład gra w siatkę. Poczytaj poradniki i książki o siatkówce (książki o grze w siatkę), poznaj zasady gry, a następnie często trenuj, bo nauka czyni mistrza. A może jednak

siatka

Autor: Mikel Garcia Idiakez
Źródło: http://www.flickr.com

myślisz o tym by sam zdobywać wysokie góry i pobijać rekordy. W związku z tym wybór miejsca masz spory. Co powiesz na to aby zacząć edukować się w zakresie sportów wodnych, poczytaj poradniki dotyczące pływania i nurkowania, a jeżeli wolisz coś na stałym gruncie to co powiesz na grę w tenisa na korcie? Zależnie od tego, jaki masz zapał możesz zapisać się na zajęcia z konkretnej sztuki walki, spróbować siebie w zapasach i boksie. A może preferujesz coś bardziej angażującego twoje szare komórki? Szachy?

Nieważne co wybierzesz, pamiętaj, że istotne są chęci, lecz nie takie, które pozostają w sferze planów, nigdy niezrealizowane, najistotniejsze są bowiem te zamieniane w czyn.

Aby odnaleźć ciekawe treści w sieci, to najpierw kliknij w odsyłacz mieszczący się tutaj i przejdź dalej (http://www.coraltravel.pl/wakacje/tunezja/hammamet) – na pewno nie pożałujesz.