Faworyt wszystkich przedszkolaków – czyli jak zaprosić św. Mikołaja do przedszkola?

przez | 4 sierpnia 2022
Dzieci nie wyobrażają sobie okresu bożonarodzeniowego bez wizyty świętego Mikołaja. Jak dotrzemy do ulubionego świętego i jak zorganizować spotkanie, by było niezapomnianym przeżyciem dla maluchów? Mikołaj w przedszkolu to niezbędne święto w grudniu. Maluchy przygotowują dla niego piosenki i wierszyki, w zamian otrzymując od świętego upominki. Wbrew pozorom, spotkanie ze świętym Mikołajem łatwo zorganizować.

Święty Mikołaj

Autor: iStock
Źródło: iStock
Najpierw, rodzice i personel przedszkola powinni przygotować prezenty dla dzieci. Najlepiej, żeby były dla wszystkich jednakowe, mogą zatem zawierać ulubione słodycze oraz uniwersalne zabawki. Szukając kandydata na świętego, wpiszmy w wyszukiwarkę internetową frazy „Mikołaj w przedszkolu” albo „spotkanie ze świętym Mikołajem”. Uzyskamy spis stron internetowych przedsiębiorstw lub prywatnych osób, świadczących tego rodzaju usługi. Dobrze jest starannie zapoznać się z konkretną propozycją, zanim dokonamy wyboru.

Zaintrygowały Cię informacje opublikowane w tym artykule? Z pewnością przyda Ci się również dodatkowe czytanie (https://tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-decoupage). Nie ociągaj się więc i przejdź do kolejnej strony.

Niektórzy święci wręczają upominki, ale również oferują wykonanie pamiątkowych zdjęć lub opowiadają maluchom o świątecznych tradycjach. Możemy też uznać, że któryś z tatusiów albo osoba z personelu przedszkola wcieli się w rolę świętego Mikołaja. Koszt zredukuje się wówczas do wynajęcia charakterystycznego czerwonego kostiumu. Chociaż to znaczna oszczędność dla portfeli rodziców, istnieje jednak ryzyko, że święty Mikołaj będzie rozpoznany…

Spotkanie ze świętym Mikołajem jest wydarzeniem wyczekiwanym przez przedszkolaki cały rok. Powinniśmy zatroszczyć się, aby przebiegło w miłej atmosferze. Przedszkolaki mogą przygotować prosty program artystyczny, deklamować rymowanki, śpiewać piosenki, lub też przygotować krótki spektakl . Nie zapominajmy, że dzieci są szczególnie wrażliwe. Jeżeli nie chcemy doprowadzić kogoś do łez, zadbajmy, by każdy dostał taki sam prezent. Wynajmując świętego Mikołaja, obejrzyjmy dokładnie jego ofertę. Być może warto wydać trochę więcej, jeśli w cenie będą tez pamiątkowe zdjęcia lub zabawa? Mikołaj w przedszkolu pojawia się jedynie raz do roku, zadbajmy więc, żeby było to przeżycie na miarę oczekiwań naszych przedszkolaków.