Komunia to ważne wydarzenie dla dzieci i rodziców

przez | 10 lipca 2021
W życiu wierzących rodziców i ich dzieci jest parę sytuacji, gdy to są wydarzenia przyjmujące dzieci do grona wiernych wyznawców religii rzymskokatolickiej. Jednym z takich momentów jest komunia święta, która poza podniosłą oprawą w kościele, łączy się także z małym przyjęciem wydawanym dla familii już po skończeniu tych głównych uroczystości.

w drodze na Pierwszą Komunię

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często jest to spore przeżycie nie tylko dla dzieci, lecz też ich rodziców, dlatego chcą oni aby wszystko wypadło idealnie.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna sesja ciążowa wrocław także na pewno wpadnie Ci w oko.

Są eleganckie ubiory, odpowiednio przybrana sala w restauracji, przeróżnego rodzaju podarunki, a to wszystko powinno podkreślić wagę tego dnia oraz spowodować, że na długo zapisze się wszystkim w pamięci. Pewnie że każdy podkreśla tutaj wagę duchową tego dnia, jednak w większości sytuacji dzieci namyślają się też co dostaną od zaproszonych gości, a prezenty z roku na rok stają się znacznie droższe, powodując czasami całkowite zdominowanie duchowego aspektu. Nie mniej najważniejsze w tym wszystkim jest to, by tak istotną uroczystość przeżywać wspólnie z bliskimi.

Warto przyszykować podziękowania dla gości
Jeżeli zapraszamy gości na ważną dla nas uroczystość, taką jak komunia czy ślub, warto zatroszczyć się o to, by czuli, że naprawdę doceniamy ich obecność i to, że zgodzili się dla nas przeznaczyć te parę godzin ze swojego życia. Idealnie spiszą się tutaj podziękowania, które mają szansę przybierać różnoraką formę – polecam. Czasem są to karteczki z paroma słowami, gdzie ujęta jest nasza wdzięczność z ich uczestnictwa, czasami do takiej karteczki doczepiane są niewielkie figurki aniołków lub gołębi, w zależności od uroczystości. Odpowiednio jest też osobiście podziękować w czasie żegnania się z każdym z gości za ich przybycie, bez względu na to czy przyszykowaliśmy także inną formę podziękowań czy nie, ponieważ wtenczas będą czuli się wyróżnieni oraz będą dostrzegali że pomimo całego zamieszana związane z tym dniem, na pewno dostrzegliśmy ich uczestnictwo i zamieniliśmy z nimi choć kilka słów.

kolacja

Źródło: http://prezentokracja.pl/
Wszystkiego musimy przypilnować
Im istotniejsza jest dla nas jakaś uroczystość, tym bardziej musimy zadbać o jej odpowiednią oprawę – Przez to właśnie trzeba pomyśleć o wszystkich rzeczach, jakie chcemy tutaj wykorzystać, o zaproszeniach, właściwym ubiorze, ale też i podziękowaniach. Wtedy wszystko wyjdzie idealnie i każdy będzie zadowolony, że razem z nami brał udział w tym wspaniałym wydarzeniu.