Często polecane miasteczka na wakacje w naszym kraju

przez | 10 lipca 2021
Wybierając się na króciutki wyjazd na weekend albo na długie wakacje większość turystów wybiera znane i sprawdzone miejsca. W zależności od preferencji i upodobań można się zdecydować na górskie wycieczki, żagle na jeziorze albo leżenie plackiem na plaży w jednej z nadmorskich miejscowości turystycznych. W każdym z tych regionów jest przynajmniej kilka miejscowości, które kuszą wczasowiczów sporą ilością atrakcji, i przez to są tłumnie odwiedzane i w wakacyjne miesiące, i podczas krótkiego urlopu.

Jastarnia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Pośród nadmorskich miejscowości na pewno dużą popularnością cieszy się Jastarnia. Leżąca w jednym z najczystszych obszarów morza Bałtyckiego słynie z piaszczystych, szerokich plaż. Oczywiście największa ilość turystów przypada na okres wakacyjny, to znaczy od lipca do sierpnia. Przez ten okres nadmorskie uliczki wypełniają się gwarem turystów, a w słoneczny dzień ciężko jest wyszukać wolny kawałek plaży. Rzecz jasna bez problemów można wypożyczyć wodne sprzęty, a także spróbować swoich sił w windsurfingu albo nurkowaniu.

Ale dużą zaletą Jastarni jest jej leczniczy, specyficzny mikroklimat, dzięki czemu tę uroczą mieścinę odwiedzać można przez cały rok. Po sezonie powinno być znacznie mniej turystów, ceny spadają, i można wtedy w spokoju i ciszy odpocząć jednocześnie podreperować swoje zdrowie.

morze

Autor: Justin De La Ornellas
Źródło: http://www.flickr.com
Na przeciwnym końcu Polski, w przepięknym Beskidzie Śląskim położone jest jedno z najbardziej popularnych polskich uzdrowisk, czyli Ustroń. Miejscowość ta ceniona jest z wielu sanatoriów i wód mineralnych, i w zasadzie przez okrągły rok gości ogromne ilości kuracjuszy. Ustroń to doskonała baza wypadowa do wycieczek pieszych i rowerowych. W okolicy jest kilka uroczych szlaków turystycznych, prowadzących przez przepiękne okoliczne góry, a duża liczba rowerowych ścieżek kusi wielbicieli dwóch kółek do skorzystania z tej formy odpoczynku.

Zima to oczywiście ogromna propozycja dla snowboardzistów i narciarzy, na nich czeka kilka wyciągów w pobliżu centrum i co najmniej kilkanaście w najbliższej okolicy. Poza tym Ustroń ma dużo do zaoferowania dla dzieci, na nich czeka Leśny Park Niespodzianek, tor saneczkowy i dwa linowe parki dla najbardziej odważnych.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zajrzyj więc do kolejnego artykułu i czytaj informacje (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/turcja) tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię sprawach.

/J]