Dlaczego warto udać się na parę dni do Ciechocinka i zarezerwować nocleg w ośrodku spa

przez | 4 września 2022
W czasach PRL-u Ciechocinek był tak bardzo popularną miejscowością uzdrowiskową, że co chwila można było usłyszeć nazwę rzeczonego miasta. Miejmy na uwadze, że to właśnie tutaj przez chwilę toczy się akcja serialu „Daleko od szosy”.

basen w hotelu SPA

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie Ciechocinek stracił nieco na tej niegdysiejszej popularności, a przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, że inne kurorty mają o wiele bardziej atrakcyjną ofertę i jak nie kuszą turystów rewelacyjnie ośnieżonymi stokami, to zwabiają ich oryginalnym widokiem (widok na giewont) na zalane słońcem nadmorskie wydmy.

zabiegi SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś jedną z atrakcji Ciechocinka musiał być tamtejszy deptak, którym tam i z powrotem spacerowali kuracjusze – tak przynajmniej możemy wnioskować z słów piosenki śpiewanej przez Bogdana Czyżewskiego. Dzisiaj czasy się w znaczny sposób zmieniły, choć nadal wykorzystywane są lecznicze właściwości tamtejszych źródeł. A z myślą o tych najbardziej wymagających podróżnych powstały ośrodki spa.

Rejestr oczekiwań współczesnych turystów, czy raczej kuracjuszy, należałoby rozpocząć od przeglądnięcia dostępnych w tym mieście pokoi do wynajęcia. Wystarczy wpisać w Google hasło Ciechocinek noclegi, żeby przekonać się, że ciechocińska baza noclegowa jest dość dobrze rozwinięta – szczegóły na Palma pierwszeństwa powinna w tym przypadku przypaść ośrodkom spa. Zakwaterowanie w tego typu placówkach na pewno można zaliczyć do prawdziwych luksusów. W takich miejscach możemy liczyć na to, że nasz pokój będzie ekskluzywnie wyposażony, a jego standard będzie dorównywał standardowi mieszkań, jaki oferują turystom posiadacze drogich apartamentowców. A i łazienki, lśniące czystością i elegancko obmyślane, będą kusić do brania częstych pryszniców.

Niewątpliwym atutem charakteryzowanego miasta pozostaje na pewno jego położenie – to tylko ok. 200 km od miasta stołecznego. Do przybycia można zatem nakłonić licznych mieszkańców najpotężniejszego miasta w naszym państwie. Zwłaszcza kobiety w wieku balzakowskim będą pragnęły wyeliminować pierwsze kurze łapki na twarzy.

Jeżeli użyją frazy Ciechocinek noclegi, to wśród wyświetlonych linków znajdą najlepsze dla siebie miejsce pobytu. W końcu poprawę stanu organizmu można idealnie łączyć z poprawą stanu samopoczucia. Wystarczy jedynie udać się na przechadzkę ulicami miasta i przy okazji odwiedzić najwspanialsze i najstarsze zabytki Ciechocinka.