Alby komunijne – dlaczego cieszą się współcześnie tak dużą popularnością i są powszechnie stosowane w parafiach?

przez | 3 maja 2022
Pierwsza Komunia Święta to absolutnie jedno z tych wydarzeń, na które dzieci niecierpliwie czekają. Jest to dla nich istotne święto, jako że w polskiej tradycji, po uroczystości kościelnej odbywają się przyjęcia, które dziś coraz częściej są wyjątkowo wystawne oraz przypominają niewielkie wesela. Dla dziecka oznacza to jedno – podarunki. Oczywiście, nie mogą one odgrywać podstawowej roli. Najważniejsze muszą być przeżycia religijne tego sakramentu. Przede wszystkim z tego powodu, teraz coraz częściej rezygnuje się z sukienek komunijnych i garniturów, które imitowały ubrania Pary Młodej.

komunia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Sukienki najczęściej były szyte na kołach, szczegółowo zdobione, a czasem stawały się także przedmiotem wyścigów pomiędzy rodzicami oraz dziećmi. Alternatywą dla nich są zdecydowanie skromniejsze alby komunijne (sprawdź modele alb do komunii). Czemu charakteryzują się one dziś tak dużą popularnością? Przede wszystkim ze względu na fakt, że to proste ubranie powoduje, że na pierwszy plan wysuwa się sam sakrament, a nie strój w którym dziecko będzie go przyjmowało. Ma to duże znaczenie.

Szukasz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://www.traple.pl/) na pewno Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz tam dużo niezwykle interesujących danych.

Dodatkowo, wszystkie alby są takie same, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, różnią się przeważnie drobiazgami, na przykład kolorem naszywek.

W ten sposób, żadne dziecko nie czuje się gorsze bądź lepsze, ponieważ wszyscy wyglądają tak samo. Wykorzystanie alb stało się dosyć dobrym pomysłem, który szybko przechwyciły parafie w całej Polsce. Współcześnie stosuje się je powszechnie. Nie bez znaczenia jest też fakt, że alby są kategorycznie tańsze niż sukienki czy garnitury. Dla rodziców obciążonych pozostałymi wydatkami, najczęściej związanymi z przygotowywaniem przyjęcia, nawet

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

gdy jest ono dosyć skromne, ma to ogromne znaczenie.

Zakup alby nie będzie obciążał ich budżetu. Naturalnie, nie oznacza to, że nie można zaprezentować swojej kreatywności. Rodzice dalej starają się, aby w tym szczególnym dniu ich dzieci prezentowały się możliwie jak najlepiej, chociażby poprzez robienie dziewczynkom fryzur. Niemniej jednakowoż, wykorzystanie alb naprawdę minimalizowało komunijne szaleństwo i zlikwidowało podziały pomiędzy dziećmi. Alby notabene są niezwykle ładnym strojem, który pokazuje niewinność dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, wobec tego są faktycznie dobrym rozwiązaniem.