Ustawa mówiąca o broni palnej z dn. 21-go maja 1999 r. definiuje ją jako broń, która może miotać pociskami za pomocą energii gazów, które powstały na skutek wybuchu ładunku wybuchowego.
Na tej podstawie taką broń dzieli się na lufową albo rakietową.

Źródło: http://www.flickr.com
Do korzystania z wielu rodzajów broni (w tym również broni palnej) na prywatny użytek wymagane jest uzyskanie szczególnego zezwolenia. Nie będzie to jednak ani proste, ani tanie. Konieczne jest m.in. zdanie egzaminów teoretycznych oraz praktycznych. Trzeba wykazać się doskonałą wiedzą prawa w kontekście ustawy o broni i amunicji. Ponadto należy wykazać wiarygodny powód uzasadniający chęć używania broni, mieć ukończone 21 lat, mieszkać stale w Polsce, posiadać pełne zdolności do czynności prawnych, a także dotyczących doskonałego stanu fizycznego oraz psychicznego. Poza tym trzeba otrzymać pozytywną ocenę miejscowego komendanta policji oraz naturalnie nie być skazanym. Wniosek o zezwolenie na używanie między innymi broni takiej jak broń palna trzeba skierować do miejscowego komendanta.

Źródło: http://www.flickr.com
Do takiego typu uzbrojenia trzeba zaliczać m.in. pistolet czy też strzelbę. Oczywiście powyższe kategorie dzielą się na swe podtypy, np. pistolet maszynowy czy też lekki karabin maszynowy.
W naszym kraju jedynym obszarem, w którym można by w tryb zgodny z prawem otwierać ogień jest strzelnica, czyli specjalnie wydzielone miejsce, którego właściciel również był zmuszony wcześniej uzyskać zezwolenie na prowadzenie jej.
Zobacz koniecznie ten świetny tekst (https://memento-wroc.pl/) – on na pewno także Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz tam inne tego typu informacje na temat prezentowanej problematyki.
W takim miejscu mieści się szczególnie zabezpieczona prochownia, gdzie są przeróżne rodzaje broni palnej