Jak przyszykować swoje maleństwo do życia? Jak przygotować je do świąt chrześcijańskich?

przez | 10 lipca 2021
Dzieciaczek, od czasu kiedy wychodzi na świat jest ambicją życia rodziców. Narodziny brzdąca to cud, który przystoi pielęgnować. Jak je przysposobić do okrążającego nas świata?
Każda kobieta, która posłyszy, że jest w ciąży, zazwyczaj jest niewiarygodnie uradowana. W końcu jest to cząstka jej osoby. Już wiele czasu przed urodzeniem wykonywane są pierwsze zakupy, tj. łóżeczko, wózek, ubranka, zabawki itp.

dzieci na I Komunii Świętej

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chcemy, by mu czegokolwiek zabrakło. Osoby religijne, a w naszej kulturze ogólnie Chrześcijanie dbają również o bezpieczeństwo maleństwa w odrębny sposób.

Pierwszym osiągalnym zabezpieczeniem jest chrzest. Małe dziecko, przeważnie w czasie kilku miesięcy po narodzinach zostaje ochrzczone. Oznacza to, że zostało wymyte z grzechu i z tego względu przyozdobione jest białą szatką. Jest to ogromne wydarzenie, które zapewnia także dziecku rodziców chrzestnych, świadków zdarzenia, które się spełniło.

Wypytujecie nas często o naszą nową stronę. Oto ona. Trzeba kliknąć w poniższy link i można zobaczyć ponadto (https://scenariuszzycia.pl/) następne zajmujące wpisy.

Następną sprawą jest, że chrzciny to świetna możliwość do spędzenia chwili z rodziną oraz fascynacji nowo urodzonym uczestnikiem rodziny.

I Komunia Święta

Autor: Melissa Himpe
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym najbliższym świętem, istotnym dla Chrześcijan, jest Komunia Święta. Z jej pomocą dziecko wzmacnia się w wierze oraz ze wspólnotą Kościoła. Co najmniej powinno tak być. Niestety kłopot polega na tym, iż w Komunii Świętej nie rzadko dla malca najważniejsze są prezenty. Kolejną poruszaną często kwestią jest strój. Aktualnie stosowane są alby komunijne (na przykład: alby komunijne – Ubiory Komunijne Wojciech Kozak). Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ każde dziecko wygląda niewinnie jak aniołek, a poza tym nie ma wybiegu mody oraz wszyscy są na identycznym poziomie.

Nikomu nie jest przykro ze względu na posiadanie mniej wystrzałowego ubioru niż kolega, czy może bardziej koleżanka.

Przypadł Ci do gustu ów artykuł? Zatem z pewnością masz chęć poczytać więcej. Jeśli tak, to wejdź w ten link i idź do źródła (http://www.strojemikolaja.pl/bombka-biedronka-czerwona/prod_275.php). Miłej lektury!

Kiedyś u chłopców stylowe były garnitury komunijne (warto wiedzieć). Przydarza się, iż w obecnych czasach także widzimy taki ubiór na tej uroczystości, jednak jest to już sporadyczne. Nie rzadko jest to spowodowane kosztami. Dla przykładu rodzice mieli już jedno dziecko komunijne tej samej płci co kolejne i nie uważają, że muszą dodatkowo wydawać pieniądze. Jednakże dla reszty przypadków efektywniej jest kupić alby komunijne. Ostatnim świętem przed ślubem jest bierzmowanie. Jednakże nie jest to święto tak okazałe jak dwa pozostałe.