Jak przygotować imprezę karnawałową? O czym trzeba pamiętać, jak zrobić zabawę w domu?

przez | 1 grudnia 2021
Wszyscy lubimy odrobinę zabawy, a karnawał to taki czas zimowych bali oraz maskarad, jaki zapewnia taką właśnie dawkę szaleństwa. Okres trwania zaczyna się od Święta Trzech Króli do wtorku, który poprzedza środę popielcową. Czas takich zabaw najlepiej uczcić na salach tanecznych albo w domu. Aby jednakże organizowana w domu impreza nie zmieniła się w zwykłe spotkanie w gronie znajomych, dobrze jest stworzyć właściwy klimat.

przebranie na imprezę

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com

Tutaj więc ważne okażą się stroje do przebrania takie jak na przykład: karnawałowe dekoracje i zabawowa muzyka – dzięki temu nasza zabawa będzie rzeczywiście udana. Inspiracje, żeby otrzymać baśniową, magiczną atmosferę możemy zaczerpnąć ze słynnych pochodów w brazylijskim stylu, lecz jeszcze fajniej będzie jeśli sami znajdziemy jakiś motyw przewodni. Elementami dekoracji mogą się stać nie jedynie obrusy, serwetki czy kolorowe komplety naczyń, ale także balony, straszne maski, sztuczne kwiaty albo confetti. Na pewno nie powinno braknąć błyszczących gadżetów, tak wiec intensywny fiolet będzie świetnie współgrał ze srebrem i złotem. Można stworzyć kompozycje z bombek, satynowych tkanin lub koronki. Dobrym oraz niezawodnym pomysłem będzie też rozwieszenie papierowych łańcuchów. Można je zrobić samemu, jednak jeśli mamy mało czasu lub czujemy, iż nam nie wyjdzie, to bez problemu możemy takie nabyć. Tak samo można postąpić w kwestii masek na karnawał – można zrobić sami albo kupić. Najlepsze powstają, kiedy używa się masy papierowej, jakiej możemy nadawać rysy twarzy.

przebrania na halloween

Autor: Marisa
Źródło: http://www.flickr.com

Warto również zachęcać dzieci do pomocy podczas wykonywania dekoracji, w ten sposób nauczą się czegoś pożytecznego, a jednocześnie będzie to dla nich świetna zabawa. Na stole karnawałowym nie powinno brakować kolorowych przekąsek, czyli smakowitych babeczek, owocowych koreczków i kanapek. Bardzo dobrą opcją jest szwedzki stół, w ten sposób uzyskamy dużo przestrzeni do tańca. Oprócz tego przyda się chociaż jeden ciepły posiłek. Dobrą niespodzianką może okazać się zrobienie menu z przeróżnymi drinkami, które będziemy serwować tego wieczoru naszym gościom. W ten sposób przygotowana impreza na pewno wszystkim osobom przypadnie do gustu.

Nie ociągaj się! Jeżeli podobają nasze artykuły, to doczytaj także (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/wyciskarki-wolnoobrotowe/) następne i ciekawe posty. Wystarczy kliknąć w ten link.

Kto wie, może nawet okazać się nową coroczną tradycją.