W jaki sposób szukać kwatery dla pracowników naszego przedsiębiorstwa

przez | 10 lipca 2021
Aktualnie zazwyczaj pracownicy są zdecydowanie bardziej mobilni niż jeszcze kilka lat temu. Elastyczność w tym względzie jest niezbędna, ponieważ wiele firm chce oferować swoje usługi nie tylko na terenie całej Polski, ale także poza granicami.

Przez wzgląd na to, niekiedy konieczne jest wynajęcie zakwaterowania dla pracowników. Popularnością cieszą się między innymi kwatery robotnicze Łódź, gdyż Łódź jest miastem, w którym ciągle funkcjonuje sporo zakładów pracy (w czasach komunistycznych była stolicą polskiego włókiennictwa). W jaki sposób wybierać kwatery, aby zapewnić pracownikom komfort?
Co najważniejsze, priorytetem nie może być jak najmniejsza cena. Niektóre kwatery w Polsce prezentują faktycznie niski poziom, a osoby które w nich przebywają są pozbawione w zasadzie koniecznych wygód. To dość niekorzystne, gdyż nie ma się możliwości wydajnego wypoczynku, przez co na drugi dzień jest się przeważnie zmęczonym, a to oddziałuje na efektywność pracy.

Pracodawca powinien być świadomym tego, że zbyt duża oszczędność pod tym względem może niekorzystnie odbić się na funkcjonowaniu firmy, toteż znaczące jest wybranie kwater gwarantujących chociażby najważniejsze wygody.
Na dodatek, uwagę trzeba zdecydowanie zwrócić na ich czystość. Pościel bezwzględnie musi być regularnie wymieniana. Warto zastanowić się także nad kwaterami, jakie w pakiecie oferują również wyżywienie dla pracowników, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, szczególnie że nie zawsze jest dostęp do kuchni, w jakiej mamy możliwość osobiście ugotować posiłki. Jeśli firma nie zdecyduje się na wykupienie wyżywienia, powinien zatroszczyć się przynajmniej o to, żeby pracownicy posiadali wyposażoną kuchnię.
Dobrze jeśli kwatery będą zlokalizowane w pobliżu miejsca pracy, dzięki temu transportowanie pracowników nie nastręczy znaczących kłopotów, co jest również niezwykle ważne. Reasumując, czystość, chociaż podstawowe wygody oraz kwestia wyżywienia – to najważniejsze zagadnienia, jakie trzeba wziąć pod uwagę wybierając kwatery odpowiednie dla własnych pracowników. Kapitał ludzki jest jednym z najważniejszych elementów prowadzenia firmy, więc trzeba starać się o niego możliwie jak najlepiej zadbać, między innymi poprzez wynajem atrakcyjnych kwater pracowniczych. Bądź na bieżąco – tutaj znajdziesz więcej informacji