Jak zrobić wyjątkowe nakrycie stołu?

przez | 10 lipca 2021
Aby efektownie przyjąć zaproszonych i uświetnić imprezę zazwyczaj wykonujemy wyjątkowe posiłki. Pyszne ciasta, wielodaniowe posiłki czy choćby smaczna kolacja z pewnością będą zauważone. Jeśli jednak pragniesz wykonać coś zupełnie szczególnego, świetnym pomysłem będzie też właściwe nakrycie stołu. W jaki sposób powinieneś to zrobić?

Świąteczne nakrycie stołu

Autor: thelittlecorner.tumblr.com
Źródło: thelittlecorner.tumblr.com
Opcji jest całe mnóstwo. Po pierwsze, potrzebny będzie świeży obrus. Na nim warto położyć wyjątkową zastawę, najlepiej taką, którą rzadko używasz. Może to być tak zastawa tradycyjna, jak i zupełnie współczesna. Do tego dołóż sztućce a także serwetki. Te ostatnie również mogą stać się wykwintną dekoracją. To tylko mały kawałek miękkiego materiału, ale odpowiednio złożona serwetka jest w stanie bardzo ozdobić nakrycie stołu. Wobec tego jak przygotować nakrycie, ażeby zrobiły wrażenie na wszystkich, którzy zasiądą do niego w święta lub z innej okazji?

Aranżacja odświętna stołu daje wiele możliwości. Niezwykle praktycznym, a zarazem profesjonalnie wyglądającym rozwiązaniem jest utworzenie z serwetki – przetestuj w promocji – tokarnia-sosenka.com.pl/serwetki-decoupage – kieszonki na nóż i widelec. To niezwykle prosty zabieg i nadaje się do wykorzystania tak z serwetkami zwykłymi, jak i z koronką. Innym rozwiązaniem jest np. utworzenie tzw. podwójnej fali i zawinięcie materiału na brzegu. Na przestrzeni między falami będzie spoczywać nóż i widelec.

Przy określaniu metody warto mieć na uwadze tez to, czy serwetki (pobierz nasz newsletter -> hiperłącze do strony) będą być pomocne dla gości. Nie wszystkie złożenia da się później prosto rozłożyć, z tego powodu część układów jest zarezerwowanych tylko dla imprez o raczej reprezentatywnym charakterze. A więc takich, na których korzystanie z serwetki prawdopodobnie nie będzie niezbędne.Poza serwetkami warto również zadbać o charakterystyczne elementy na blacie. Doskonale sprawdza się etażerka, a więc kilkupoziomowa tacka. Na etażerce najczęściej umiejscawiane są słodycze lub owoce. W sklepach kupisz tak nowoczesne etażerki, jak i takie o tradycyjnej formie.