Zastanawiasz się do jakiego bałtyckiego kurortu pojechać? Dobrym wyborem jest Kołobrzeg, bardzo interesujące i pięknie położone miasto

przez | 14 stycznia 2022
Dla tych, którzy planują spędzić czas wakacyjny nad Bałtykiem, miastem niezwykle interesującym może się okazać Kołobrzeg. Znany jako potężne uzdrowisko a także miejsce organizacji słynnego festiwalu, może się pochwalić ciekawymi zabytkami. Na jakie z nich trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

SPA w hotelu

Autor: Lizzie Benton
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród najbardziej cennych zabytków Kołobrzegu znalazł się ratusz, któremu warto przyjrzeć się dokładniej. To interesujący przykład neogotyckiego budownictwa, jaki jest jednocześnie ciekawym zabytkiem z I połowy dziewiętnastego wieku. Powinniśmy również odwiedzić kołobrzeską konkatedrę, określaną jako jeden z najciekawszych przykładów sztuki sakralnej nad Bałtykiem. To ciekawy przykład gotyckiej architektury, jakiego najbardziej znamiennym elementem stała się wysoka wieża. We wnętrzu kościoła nie brakuje wspaniałych zabytków sztuki sakralnej, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują ołtarzowe tryptyki.

Nieodłącznym elementem w krajobrazie tego nadmorskiego kurortu jest też latarnia morska. Wzniesiona w początkowych latach XX wieku, po zniszczeniach Drugiej wojny światowej została dokładnie odbudowana. Spichlerze, zabytkowe kamienice oraz wspaniała Baszta Prochowa to pozostałe skarby miejskiej przestrzeni. Kołobrzeg może się jednocześnie pochwalić interesującymi placówkami muzealnymi. Tą najbardziej cudowną jest Muzeum Oręża Polskiego, mogące się pochwalić niezwykłą wystawą plenerową oraz ciekawymi eksponatami, prezentowanymiw specjalnym pawilonie wystawowym.

Dla miłośników nadmorskich atrakcji, wakacje w Kołobrzegu to idealna opcja na okres letni. Samo miasto może się pochwalić wieloma atrakcjami, a wycieczki po jego okolicy również mogą sprawić letnikom wiele miłych wrażeń. Zachętą do wypoczynku w Kołobrzegu jest jednocześnie bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, dzięki czemu każdy bez kłopotów jest w stanie tu znaleźć noclegi na odpowiednim poziomie.

Hotel Kołobrzeg to nie kłopot (choć w sezonie trzeba się pośpieszyć), i nieważne czy poszukujemy zwykłego pensjonatu, czy może pragniemy coś bardziej ekskluzywnego, jak spa wellness hotel. W jednym, jak i drugim miejscu możemy zarezerwować pokoje i cieszyć się okresem wakacyjnym.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej plecak turystyczny męski na omawiany temat – informacje okażą się z pewnością niezwykle interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Przemyślmy, na czym nam zależy i jakiej wysokości budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na urlop.