Kim był św. Mikołaj, czyim jest on opiekunem i od kiedy nosi się w grudniu ubiór Mikołaja?

przez | 23 listopada 2022
Czy też nie chciałbyś uzyskać od swojego chodzącego jeszcze do przedszkola dzieciaka certyfikatu na najfajniejszego tatę na globie? Naturalnie, iż tak. Byłby to znakomity przykład na to, jak niemało baczności oraz troski poświęcasz swojemu dzieciakowi.

A w który sposób można by poniekąd zasłużyć na taki certyfikat? Przede wszystkim trzeba być dla dziecka wzorem przy wszelakich okazjach, o których można wyłącznie pomyśleć. Trzeba powoli uczyć go poprawnych zachowań i cierpliwie odpowiadać na tysiące różnorodnych pytań. Co jeszcze byłoby z pewnością dobrym rozwiązaniem? Przykładowo można wypożyczyć lub wręcz nabyć specjalny strój Mikołaja. Tak, Ty również mógłbyś stać się świętym Mikołajem. Jeśli chciałbyś taki strój zakupić, to warto wiedzieć, że nie jest on kosztowny i najbardziej wygodnie jest go zakupić zwyczajnie w Sieci. Zawiera on czapkę z pomponem, kurtkę, spodnie oraz naturalnie bujną białą brodę.
karta menu

Autor: Jennifer Silverman
Źródło: http://www.flickr.com
Warto także powiedzieć, iż święty Mikołaj strój świętego mikołaja jest patronem żeglarzy, panien na wydaniu, piekarzy, lecz również ubogich oraz uczniów i właśnie dzieciaków. Był on bp-em Myry w Licji na terenie obecnej Turcji. Warto również dopowiedzieć, że jednym z najbardziej starych kościołów w Krakowie jest taki pod akurat jego wezwaniem. I to aż od 1229 roku. W najwyższym stopniu znanym dokonaniem św. Mikołaja było przekazanie 3 brył złota na wiano dla córek jego niegdysiejszego sąsiada.

Zwyczaj zakładania tego typu odzieży jak strój Mikołaja funkcjonuje od zaledwie ok. dwustu lat, wszakże uprzednio również praktykowano rytuał podkładania dzieciakom prezentów przykładowo pod poduszkę.