Pamiątki z wesela – takie, które pobudzą niezapomniane wspomnienia

przez | 21 grudnia 2021
Czy zdołamy jeszcze zdumieć gości weselnych w czasie odtwarzania reportażu z Waszego ślubu? Oczywiście! Filmik ślubny zrealizowany z dronu jako uzupełnienie do pełnej realizacji przyniesie niezatarte wrażenia. Nieprzystępna ekstrawagancja? Niekoniecznie! Taki film mogą przygotować niektóre studia fotograficzne. Mają one świadectwa kwalifikacji UAVO upoważniające do wykonywania tego typu zleceń. Będzie to oryginalna pamiątka.

Jak wygląda filmowanie z powietrza. Przeminęły czasy, kiedy operatorzy aparatów wsiadali do samolotów czy śmigłowców i szybowali nad głowami aktorów. Zwykłego „zjadacza chleba” nie było stać na tego typu szaleństwo. Dziś do kręcenia zdjęć z powietrza w hollywoodzkich produkcjach czy podczas meczów piłkarskich, wykorzystuje się w sposób zdalny sterowanych bezzałogowych statków powietrznych. Nie stoi nic na przeszkodzie, żeby spożytkować je także na waszym weselu. Warto wynająć taki cudo nie tylko na sam ślub, ale też na sesję w plenerze. Pamiątka będzie wiekopomna.
Ślub

Źródło: epena.pl
Do tego rodzaju celów używa się w sposób zdalny sterowanych Quadrocopterów z gimbalem do mocowania jak też stabilizacji mini aparatów czy kamer. Obraz jest emitowany drogą radiową w rzeczywistym czasie na ekran monitora, co pozwala w pełni monitorować akcję jak też optymalizować ujęcia. Drony, sterowane przez operatora z ziemi latają na maksymalnej wysokości 300 m. Co prawda zasięg mają większy, gdyż do 1 km, jednak nie ma potrzeby aż tak dużych ujęć.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to czytaj tutaj więcej (https://www.piotrowski24.pl/oferta/produkcja-maszyn/) o zbliżonej tematyce na nowej stronie – znajdziesz ją w linku poniżej.

Żeby lepiej wyeksponować parę młodą dron może bez ryzyka obniżyć się na wysokość zaledwie kilku centymetrów.

Jak dużo kosztuje wideofilmowanie kraków z powietrza? Cena takiej usługi to 300 – 1000 zł w zależności od sposobu użycia. W budżecie ślubnym na ten cel warto zatem określić kilka złotych na coś, co ubogaci waszą pamiątkę w ujęcia z góry. W wypadku wesela 30 minut filmowania z góry zdecydowanie starcza. Kwestia paru ujęć do całości filmu. W plenerze także dobrze jest dołączyć parę klipów z lotu. W końcu wesele mamy raz jeden zaś pamiątka w formie fotografii lub filmu to pamiątka również dla naszych dzieci a może nawet dla wnuczków. Na pewno warto zagospodarować wyszczególnioną sumę w naszym budżecie weselnym.