Rodzinny, zimowy wyjazd na urlop. Dokąd warto się udać?

przez | 5 marca 2022
Gdy przychodzi wolny czas jak przerwa zimowa, świetnie jest wyjechać daleko od domu i odpocząć w pięknym miejscu. A gdzie się udać gdy nie mamy jeszcze pomysłu na tygodniowy familijny wyjazd? Istnieje kilka pomysłów.

Zimowa aktywność

Autor: Venus
Źródło: Venus
Jeśli decydujemy się na wypad na południe Polski, zwłaszcza w środku zimy, warto rozważyć ferie w Karkonoszach. Zaplanujmy sobie każdy dzień tak, by był wypełniony atrakcjami, ponieważ jeżeli trafimy na doskonałą pogodę i sprzyjające warunki narciarskie, można wykorzystać ten czas do granic możliwości, a w dni wolne od jazd na nartach czy snowboardzie można spędzić miło czas korzystając z wielu innych rozrywek. Jeśli zaś pogoda nie będzie sprzyjać i stoki nie będą pokryte śniegiem, każdego dnia można robić coś fajnego. Równocześnie możemy jakiś dzień spędzić za czeską granicą, bo jest całkiem niedaleko. Gdy wybierzemy ferie w Karkonoszach, zaklepmy sobie noclegi w Karpaczu czy też Szklarskiej Porębie – dobre ferie w karkonoszach.

Oba miasta są bardzo ładne i z pewnością warto je zobaczyć. Jeżeli na co dzień mamy niedaleko do terenów górzystych, wybierzmy się dla odmiany nad Bałtyk. Morze Bałtyckie latem wygląda pięknie, ale zimą, choć kąpiele nie są zalecane (jeżeli nie jest się morsem) i jest dość wietrznie, wygląda po prostu pięknie, szczególnie, gdy wydmy są pokryte śniegiem a brzeg jest oblodzony po siarczystych mrozach. Żeby ujrzeć to na własne oczy, najlepiej wybierzmy noclegi Kołobrzeg blisko morza. W zimie nie ma tłumów nawet w tak znanej miejscowości jak Kołobrzeg, ceny również są nieco niższe (zarówno hoteli, jak i w lokalach gastronomicznych).

Jeśli nie mamy przetestowanego ani polecanego przez innych noclegu, możemy skorzystać z poleceń w internecie wpisując frazę „noclegi Kołobrzeg blisko morza”. To z pewnością pomoże znaleźć jakieś atrakcyjne adresy.

Te interesujące posty mają swoją kontynuację. Pragniesz się z nią zapoznać? Zatem idź do strony hotel zakopane centrum i tam rozkoszuj się frapującymi tematami.

Nie zapomnijmy o tym, by wziąć odpowiednią ilość termicznej odzieży, bo zimno nad morzem może być naprawdę przeszywające. Dopytajmy także, jak ogrzewany jest domek czy pokoje gościnne, w których będziemy mieszkać.

zima w górach

Autor: Kaloyan Raev
Źródło: http://www.flickr.com
Familijny wypad na ferie, nawet krótki, to doskonały pomysł. Wybór idealnego miejsca nie jest tak ważny jak to, aby razem spędzić kilka dni w miłej atmosferze daleko od domu.