Jak dobrać kwiecia odpowiednio do sposobności?

przez | 6 czerwca 2022
Cięte kwiaty kupujemy na przeróżne okazje. Są idealnym podarunkiem na Urodziny albo rocznicę ślubu. Nie obejdą się bez kwieci zaręczyny czy gratulacje.
Kwiecia towarzyszą nam w dniu wesela, ale są obecnie także na naszej ostatniej życiowej drodze.

By nie popełnić kwiatowej niezgrabności i przypadkiem nie obrazić obdarowywanej osoby, warto dowiedzieć się, jakie jest znaczenie kwieci i jakie ich rodzaje przynosimy zwyczajowo na określone okazje. Bez względu na to, na jaką okazję wybieramy bukiet, ilość kwiatów w nim musi być nieparzysta. Wyjątkiem będzie pogrzeb – tutaj w wiązance za każdym razem musi być ilość kwieci podzielna przez dwa. Zasady tej nie musimy się trzymać wówczas, kiedy nabywamy tak olbrzymi bukiet, że liczby kwiatów osoba obdarowana liczyć nie będzie – jaka dama analizowałaby bowiem, czy jej bukiet faktycznie składa się ze 100 róż.
Tkaniny i ręczniki na Walentynki od Home&you

Autor: Home&You
Źródło: Home&You

Róże są to kwiaty, jakich symbolika jest najbardziej wyrazista. I równocześnie najbardziej znana. Żaden pan nie powinien obdarowywać wybranki swego serca żółtymi różami – oznaczają one bowiem zazdrość i zwykle nie są dobrze postrzegane.

Jeżeli podoba Ci się omawiany artykuł, kliknij ten link – niewątpliwie także warto zobaczyć również (http://www.gloria.wroc.pl/) jeszcze jeden dający do myślenia materiał.

Te białe to symbol wierności. Róże czerwone można określić kwiatami kochanków – to właśnie one najbardziej dobitnie z wszystkich kwieci mówią o uczuciu. Boxy kwiatowe jest to rozwiązanie subtelne oraz delikatne, jakie stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, potrzebujących wyznać swe uczucia.

Nieduże, ozdobne pudełeczka a także ładne bukieciki ze świeżych róż to idealne, niebanalne połączenie. Tego rodzaju zestawy sprawdzają się niemalże w każdej sytuacji.