Złoto której próby najlepiej kupić?

przez | 10 lipca 2021
Złoto jest to jeden z w najwyższym stopniu popularnych a także cenionych szlachetnych metali. Nic dziwnego, dlatego że stworzona z niego biżuteria prezentuje się bardzo efektownie.

pierścionki z białego złota

Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednak pamiętać, iż im wyższa jego próba, tym większy procent złota posiada klejnot – kamienie ozdobne od jubilera -. Kupując pierścionki z białego złota zdarza się, że nie zastanawiamy się nad tym, z jakiej próby są stworzone. Niestety, ogromnie często po upływie czasu dana ozdoba nie jest już tak wysokiej jakości jak była z początku.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy nagrobki nowoczesne naszego opisu zachęcamy do następnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim rozwieją się wszystkie Twoje wątpliwości.

Dlatego nim dokonamy zakupu, warto dowiedzieć się troszeczkę więcej na ów temat. Próba złota jest to niewątpliwie podstawa, dzięki której będziemy w stanie podjąć ostateczną decyzję tyczącą się przewidywanego zakupu. Im niższa próba złota, tym mniejsza jest cena wyrobu. Najbardziej popularne próby złota to 333 i 585. Dostępne są one od ręki oraz bez problemu zdołamy nabyć tego rodzaju biżuterię w dowolnie wyselekcjonowanym przez nas sklepie stacjonarnym czy sklepie online.

Frapujesz się nad tym, czy odcień złota zależy od próby? Mnóstwo osób tak właśnie podchodzi do zagadnienia, chociaż jest to błędne myślenie. Odcień złota nie będzie miał bowiem żadnego związku z daną próbą. Na jego zabarwienie oddziałują pozostałe domieszki metali, jakie mieszczą się w stopie . Warto mieć na względzie, że czyste złoto ma barwę złocistożółtą. Niestety, będzie ono wtenczas wyjątkowo miękkie i dlatego łączy się je z innymi metalami. Dzięki temu jest w wyższym stopniu mocne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Miejmy na względzie, iż jeżeli kupimy biżuterię wykonaną ze złota danej próby, należy o nią właściwie dbać. Nawet jeżeli jest to biżuteria niskiej próby, jaka powinna być bardziej trwała, to i tak nie zwalnia nas to z owego zadania.