Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia: jak to zrobić i nie oszaleć? Informator świąteczny

przez | 6 czerwca 2022
Przygotowania do świąt z reguły wyglądają w taki sposób: na początek zdaje ci się, że masz jeszcze wiele czasu. Ni stąd ni zowąd zaczyna się on raptem kurczyć.
Parę dni przed świętami wpadasz w panikę: robisz przedświąteczne porządki, kupujesz strój mikołaja dla dzieci, podarunki, dlatego że przecież Wigilia będzie dokładnie u ciebie.

Dzień Św. Walentego

Autor: Naotake Murayama
Źródło: http://www.flickr.com
zabawki dla dziecka

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
I na dodatek sama musisz ją przygotować.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło firma pogrzebowa wrocław a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Wcale jednak nie musi w taki sposób być. Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia mogą jednakże wyglądać całkiem inaczej – zapoznaj się z naszym przewodnikiem świątecznym.

Dobra organizacja to podstawa, aby nie wpaść w świąteczną panikę. Wiedzą o tym wszyscy, na jakich głowach leży przygotowanie świąt. Najlepiej będzie zacząć od rozpisania jadłospisu na wszystkie świąteczne dni. Potem skonstruuj listę zakupów do niego dostosowaną. Powinniśmy wyodrębnić artykuły, jakie można nabyć wcześniej (przykładowo mąka, olej, słodycze), a na ostatni tydzień pozostawić jedynie te, które nie powinny długo leżeć. Dzięki owej liście nie będziesz biegała za każdym razem do marketu, jeżeli się okaże, że akurat czegoś ci zabrakło. Potem z kalendarzem w ręku na tydzień przed świętami skonstruuj harmonogram działań. Zanotuj szczegółowo co masz zrobić: np. ugotować warzywa na sałatkę, posiekać cebulkę do śledzi, wyjąć pasztet z zamrażarki.

Korzystniej poświęcić więcej czasu na stworzenie planu aniżeli później ciskać się po kuchni od jednej pracy do drugiej a także frapować się: co ja mam jeszcze do zrobienia. Niektórzy doradzają, aby przy przyrządzaniu dań nie być nadmiernie ambitnym i zamiast własnoręcznie lepionych uszek czy czerwonego barszczu zakupić gotowe wyroby.