Ukraina to na pewno śliczny kraj!

przez | 2 kwietnia 2022
Tak naprawdę wszystkie kraje na świecie mają turystom wiele do zaoferowania. A więc nie ma sensu nawet marzyć o tym, aby poznać wszystkie ładne miejsca. Szczególnie, że piękno to niejako pojęcie czysto abstrakcyjne, bardzo subiektywne. Są ludzie, którym podoba się choćby Prypeć, czyli ukraińskie miasto, które zapewne każdy zna, bo po wybuchu elektrowni w Czarnobylu zostało w zupełności wyludnione. Właśnie – jeśli jesteśmy już przy temacie Ukrainy – a może warto byłoby przejechać się właśnie na Ukrainę?

katedra - Ukraina

Autor: neiljs
Źródło: http://www.flickr.com
Wspaniały kraj, który tak naprawdę jest nam stosunkowo bliski. Niby różni nas dużo, choćby to, że na własne nieszczęście Ukraińcy całkowicie nie wykorzystali swojej szansy jaką był upadek Związku Radzieckiego, lecz i tak jesteśmy braćmi. Chociaż oczywiście ukraińscy nacjonaliści rozumują zgoła odmiennie…

Ukraina nie jest w tym momencie bezpiecznym krajem – do tego niesamowity Krym jest teraz na rozdrożu, ale w zasadzie i tak warto odwiedzić w nieodległym okresie czasu naszych sąsiadów. Mocno się myli ten Polak, który myśli, że niedługo na Ukrainie wybuchnie konflikt wojenny. Zresztą – sześć lat temu w Gruzji miał niestety miejsce konflikt wojskowy, a to nie spowodowało, iż turyści odwrócili się od tego równie niezwykłego kraju. Co takiego niesamowitego jest na Ukrainie? Zapewne każdy mieszkaniec Polski doskonale kojarzy Lwów – czyli miasto, które przed wojną było typowo polskie. Należy wiedzieć, że akurat zachodnia część Ukrainy jest bardzo biedna, a więc także po Lwowie świetnie widać niskie PKB. Choć tak czy siak Lwów posiada niesamowity klimat, który może skłonić nas do nawet chęci sprowadzanie się tam na stały okres.

Niezwykła jest Jałta – czyli taki w sumie ukraiński Sopot. Trudno jednoznacznie powiedzieć co się teraz stanie z całym Krymem, ale póki co Krym jest położony na Ukrainie. Generalnie cały Krym to niezwykłe miejsce, szczególnie praktycznie dziewicze plaże są wspaniałe. Trzeba również docenić Odessę, milionową metropolię, jedno z bardziej niezwykłych europejskich miast.

Najlepsze okazje, najniższe stawki! To wszystko jest tutaj, zobacz, spójrz na serwis, a bez dwóch zdań się nie rozczarujesz!

Kiedy odwiedzamy jakieś państwo, niejako naszym obowiązkiem jest to, aby zobaczyć choćby przez chwilę stolicę. Trzeba jasno powiedzieć, że Kijów, a więc stolica Ukrainy, jest niesamowitą metropolią. Co interesujące, bardzo dobrze widać ukraińskie kontrasty – zatem multum drogich samochodów, lecz także wiele starych.