Świetna kapela na weselu to priorytet!

przez | 26 stycznia 2022
Przeważnie każda kobieta i każdy mężczyzna marzy o tym, że będzie kiedyś stanąć na ślubnym kobiercu obok idealnego partnera. Jednakże przygotowanie całego ślubu to wymagające zadanie. Trzeba wszystko przygotować ze szczegółami i z wyprzedzeniem, aby jak najbardziej ograniczyć możliwość zajścia niemiłych niespodzianek.

zespół na wesele

Autor: United States Navy Band
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z zadań organizacyjnych jest zapewnienie dobrej muzyki, przy której ucztujący będą się świetnie bawić.Muzyka na weselu jest tym elementem, który wbrew opiniom zapamiętuje się najbardziej (naturalnie patrząc z perspektywy gościa tej uroczystości). Zwykle, gdy kogoś pytamy: „jak było?” w odpowiedzi pada ocena co do kuchni i właśnie muzyki. Jeżeli jest ona odpowiednio dobrana, goście raz po raz odchodzą od stołów, by jak najwięcej chwil spędzić na parkiecie. Współcześnie młode pary mogą wybierać zarówno przeróżne zespoły weselne, jak i inne rozwiązania – na przykład DJów.Wybór odpowiedniego zespołu na wesele nie jest łatwy, jako, że co zespół, to różne możliwości wokalne i instrumentalne.

Ten niezwykle unikalny serwis www (www.kamieniarstwo.pl/) opisuje podobną problematykę, co artykuł, który w tym momencie czytasz. Jeśli Cię on zainteresował, kliknij ten link!

Czy zdecydować się na wokalistkę czy może wokalistę? Czy zespół powinien być rozbudowany czy wystarczy dwóch, trzech instrumentalistów? Na jaką muzykę się zdecydować: rock, pop czy disco? Te i mnóstwo innych pytań chodzi po głowie każdej młodej parze i nie ma na nie jednej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych preferencji nowożeńców. Jeśli na co dzień słuchają najczęściej rocka, trudno będzie się im bawić przy muzyce disco polo, tak samo jak i ich znajomym, którzy zazwyczaj mają zbliżone gusta. Zaletą jest jednak to, że dzisiejsze zespoły na wesele jak potrafią modyfikować utwory i dopasowywać je do gustów gości, tak, aby świetnie się przy nich ucztowało.

Tańcząca para młoda

Autor: Lee Allison
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcemy wynająć zespół a nie DJa obowiązkowo powinniśmy przesłuchać próbki z dotychczasowo odbytych przez taki zespół wesel. W ten sposób będziemy bardziej zorientowani, czy wykonywane przez niego utwory pasują nam i czy goście mogą się przy nich odpowiednio bawić. Niezwykle istotne jest również zweryfikowanie czy któryś z członków zespołu może być również wodzirejem, czyli kimś, kto będzie zachęcał ucztujących do tańca. Dobry wodzirej sprawi, że sala nigdy nie będzie pusta, niezależnie czy zespół będzie wykonywał szybsze, czy wolniejsze utwory.