W jaki sposób przygotować najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia i nie oszaleć?

przez | 12 stycznia 2022
Przedświąteczne przygotowania najczęściej wyglądają tak. Najpierw zdaje ci się, że masz jeszcze sporo czasu. Nagle zaczyna się on raptem kurczyć.
Parę dni przed świętami wpadasz w panikę: robisz przedświąteczne porządki, kupujesz podarunki, przebranie mikołaja, natomiast Wigilia odbędzie się u ciebie.

I w dodatku sama musisz ją przyszykować. Dalszy rozwój wypadków też możemy założyć. Niektóre gospodynie stoją całą noc przy garnkach, zaś potem wytrzymują jedynie do wręczenia podarków. Znużone zostawiają swoich gości przy stole oraz idą odespać całonocne pitraszenie. Inne, bardzo czynne panie domu, ostatniego dnia biegają po marketach i kupują „gotowce”. I przeważnie są wściekłe, dlatego że nie ma, tego, co pragnęły kupić, a przy tym wydały dużo więcej pieniędzy, niż zaplanowały. Wszystkie za każdym razem postanawiają, iż w nadchodzącym roku będzie odmiennie. Co zrobić, ażeby święta Bożego Narodzenia nie stały się koszmarem pani domu?

rękawiczki

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
przebranie mikołaja

Autor: abcslubu.pl 
Źródło: abcslubu.pl
Dobra organizacja to podstawa, ażeby nie wpaść w świąteczną histerię. Wiedzą o tym wszyscy, na których głowie spoczywa przygotowanie świąt. Najlepiej zacząć od rozpiski menu na dni świąteczne. Następnie sporządź listę zakupów. Należy wyodrębnić artykuły, jakie można kupić wcześniej (np. cukier, bakalie, słodkości), a na koniec pozostawić jedynie te, jakie nie mogą za długo poleżeć.

Spisz szczegółowo co masz wykonać: dla przykładu ugotować warzywa na sałatkę, pokroić cebulkę do śledzi, wydobyć pasztet z zamrażarki.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj poza tym więcej szczegółów w ofercie tutaj – te informacje także nie mogą pozostać pominięte.

Lepiej przeznaczyć więcej czasu na zrobienie planu aniżeli w przyszłości miotać się po kuchni od jednej pracy do drugiej i frapować się: co ja mam jeszcze na dziś do zdziałania.