Wielkanoc to cudowne święto, korzystnie spędzic je świątecznie i rodzinnie. Ważna jest atmosfera i klimat oraz piękne ozdoby

przez | 9 sierpnia 2022
Pewnie większość z nas już nie możemy się doczekać wiosny, czasu, kiedy wiosenne kwiaty będą wszędzie, słońce będzie grzało, ludzie będą bardziej uśmiechnięci i w ogóle wszystko zacznie być piękniejsze i bardziej interesujące. Nadejście wiosny to też niezwykle wiosenne święto, które jednak we wcześniejszych latach bywało… ośnieżone. Nic to, nawet gdyby tak było to Wielkanoc ma szansę być zdecydowanie ozdobna i wiosenna, dzięki ozdobom wielkanocnym, które sami możemy przygotować.

Wielkanocne dania pod okiem dietetyka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jeżeli więc chciałbyś, by twój wielkanocny stół wyglądał ciekawie i elegancko, pisanki, by rzeczywiście były pisankami, a nie nieciekawymi jajkami, ponadto nadzianymi na termokurczliwą folię, to należy spróbować sam to zorganizować. Pamiętaj, że ozdoby wielkanocne to świetna rozrywka, a dzięki nim Twój dom nabierze wiosennego i odświętnego klimatu. Rozpocznijmy od stołu, bo stół to najważniejszy element podczas Wielkanocy.

To w końcu miejsce, gdzie zasiadamy z całą rodziną przy świątecznym śniadaniu, podczas którego nie może nie być święconki z koszyka, naprawdę tradycyjnych dań czy charakterystycznych dla regionu pyszności. Wielkanocny stół pełny jest różnych symbolicznych elementów, jak gałązki bukszpanu, wiązanki kwiatów czy gałązki wierzby zwane baziami. Co więcej, możemy wyczarować ładne dekoracje, i to bardzo szybko – ((sprawdź

Osłonka z oplotem z hiacynta wodnego

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Naturalnie, nie ma Wielkanocy bez pisanek, kraszanek, oklejanek i innych dekoracyjnych jaj. Dzisiaj nieco ułatwiamy sobie zadanie i zamiast prawdziwych ozdobnych jaj mamy na stole jajka (Polecamy makaron jajeczny czaniecki) zawinięte w niekoniecznie ładne dekoracje świąteczne z termokurczliwych folii. Przyznajcie, że nie wygląda to dobrze, dosłownie, jakbyśmy zamiast przystroić choinkę na Boże Narodzenie, wsadzili ją w kolorową folię.

Tymczasem, zdobienie jajek wcale nie jest takie skomplikowane i czasochłonne. Oczywiście, malowanie woskiem może być dla Ciebie za trudne. Jeśli tak, są pozostałe pomysły. Najprostszym z nich i często stosowany w wielu mieszkaniach są naturalne barwniki. To znaczy że jedno jajko będzie miało kolor herbaty, drugie kurkumy, trzecie buraczany czy łuski cebuli, a jeszcze kolejne czerwonej kapusty. Przekonaj się, jakie to niebanalne, a ile przy tym dobrej zabawy.