Obsługa techniczna każdej imprezy – co musisz w tym temacie wiedzieć

przez | 7 grudnia 2021
Perfekcyjne rozwiązanie, gdy mowa o imprezie masowej to zwrócenie na nią uwagi dużej ilości osób. Osoby, które pojawiają się na takiej imprezie chciałyby wyśmienitej jakości, nawet, jeśli nie musiały zapłacić za wstęp nawet grosza. A żeby wszystko dobrze było słychać niezbędni są ludzie. Taka obsługa techniczna imprez to niezmiernie istotna sprawa. Niektórzy twierdzą, że to banalna sprawa, ale w rzeczywistości tak nie jest.

W sumie nigdzie się zbytnio tego człowiek nauczyć nie może, chyba, że na samych imprezach. Więc jeśli w przyszłości mamy ochotę pracować, jako technik na wielkich imprezach, to rzeczywiście warto załapać się początkowo zupełnie wolontaryjnie w tego typu akcję. A później, kto wie.

Czy taka tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę, która dotyczy omawianej kwestii, więc zapewne także Cię zainteresuje!

Oczywiście często w obsłudze technicznej są bardzo dobrzy muzycy, którzy zajmują się nagłośnieniem (czytaj o obsłudze imprez). Ale są też ludzie, którzy zajmują się sensownym porozkładaniem kabli i odpowiednim oświetleniem. Oświetleniowcy to również inny krąg. Ogółem grup , które zalicza się do ogólnie pojętej obsługi technicznej jest sporo. Powinniśmy uzyskać informacje, co i jak tam działa i posłuchać o tym gdzie się wybrać, na jaki kurs, czy też do jakiej szkoły się wybrać, żeby faktycznie być dobrym w takiej pracy. Czasem zespoły mają swych ludzi i to oni zawsze jeżdżą z nimi na koncerty, żeby wszystkim się zająć.

impreza

Autor: Bolo de Caneca Confeitaria
Źródło: http://www.flickr.com


Oświetlenie i nagłośnienie na imprezach

Gdy wyruszamy na koncert chcemy ujrzeć fantastyczne show. A jest to prawdziwe nie tylko dzięki genialnym postaciom, dla których na koncert przyszliśmy, ale również dzięki ludziom z obsługi technicznej, bo to właśnie osoby z obsługi robią wszystko by oświetlenie sceniczne było odpowiednie i by nagłośnienie estradowe nie było złe . Dlatego jeśli chcemy dać dobry koncert powinniśmy zaufać ludziom z obsługi technicznej, że mają wiedzę na temat tego, co robią. Wiadomo, że przed samym występem jest też próba, na której można wszystko sprawdzić.

Jeżeli ruszamy na koncert i na przykład zespół muzyczny jest w świetnej kondycji, nagłośnienie jest dobre i oświetlenie robi klimat, to faktycznie po tego rodzaju imprezie posiadamy całe mnóstwo energii . A kiedy niestety nagłośnienie będzie szwankowało i oświetlenie jest do bani, to choćby nie wiem jak gwiazdy się starały, będzie im ciężko dać ludziom swą energię.