Obrączki ślubne – czyli, bielutkie złotko kontra „cała reszta” wewnątrz świata obrączek

przez | 3 sierpnia 2022
Instytucja małżeństwa egzystuje od zarania dziejów. Istoty ludzkie łącza się w pary, odprawiając swego rodzaju „rytuały”, które to były uzależnione od pochodzenia i grupy klasowej.

Z biegiem lat zmieniają się one razem z duchem czasu. Jeszcze kilka lat wcześniej, do tradycji należał pierścionek zaręczynowy zrobiony z żółtego złota, który to nosiła nadchodząca panienka młoda – te same rzeczy tyczyło się obrączki.

Ta rekomendowana witryna (https://bylola.pl/pl/c/SUKIENKI/75), zawiera pokrewne dane na omawiany temat, więc nie zwlekaj, tylko zgłąb szczegółowo wiadomości na to zagadnienie.

Jednakże przyszedł nowy wiek, a razem z nim, nowiutkie tradycje…

Obrączki ślubne są najważniejszą częścią ceremonii zaślubin. Ich wymiana bywa bardzo istotna oraz dla wielu ostateczna. Wiele ludzi w obecnej chwili już nie przywiązuje takiej wagi do tradycyjnych pierścieni – czy jest to spowodowane względów osobistych, czy zdrowotnych, gdyż wiele ludzi jest uczulonych na złoto. Obrączki z białego złota są więc doskonałą alternatywą – obrączki ślubne z białego złota, dla obrączek ze zwyczajnego (żółtego) złota. Istnieje ich wiele rodzai wzorów – w podobny sposób jak ze zwykłymi obrączkami. Jednakże nie oszukujmy się – bardzo dużo obrączek z białego złota, bywa o wiele bardziej drogich aniżeli te tradycyjne. I tu wkraczamy z następnym zagadnieniem, którym bywa…
Ślub, młoda para

Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Tanie obrączki ślubne bywają alternatywą dosyć kuszącą dla tych spośród naszych osób, którzy to bardzo chcą posiadać piękne obrączki, jednak nie jest ich stać na białe złotko, czy nawet na żółte. – niedrogie obrączki

Zaistniało wiele substancji, które w spokojny sposób zastępują złoto, a bywają to miedzy innymi: platyna, tak przezywany „pallad”, wielokolorowe, tytanowe, ze srebra, tak przezywane „breuning”, czy choćby „saint maurice”, „zirkon”, i również „stelmach”, albo chociażby tak nazywane „swepol”, albo „złociutki skorpion”.