Kiedy pojechać do Nepalu oraz na Kubę?

przez | 16 sierpnia 2021
Do Nepalu wskazane jest wyruszyć w szczególności na przełomie października i listopada, gdy rozpoczyna się pora sucha jak też ustają opady monsunu letniego. W Nepalu rozpoczynają się wtenczas żniwa ryżu, natomiast towarzyszy im kolorowa obrzędowość i praktykowane od dawien ceremoniały.

Nepal pogoda (więcej o pogodzie): pora sucha przynosi czyste powietrze, klarowne i gwarantujące kapitalną widoczność.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (https://horyzont.net.pl/co-zobaczyc-w-londynie/) – najedź na link i przejdź do następnej witryny pełnej ciekawych wątków.

Warunki pogodowe służą górskim ekspedycjom – nie ma już spiekot, natomiast mrozy jeszcze nie nadeszły. temperatura obniża się w dużym stopniu w grudniu i styczniu, jednakże śnieg pojawia się wyłącznie w wyższych partiach gór. Wagabundzi wyruszający wówczas w góry, powinni posiadać właściwe przygotowanie kondycyjne jak też ekwipunkowe. Z powodu pogodowych warunków na Thorung La może być nieczynny szlak krajoznawczy u podnóża Annapurny. W tychże dwóch miesiącach należałoby zainwestować w nocleg – hotel pięciogwiazdkowy zakopane w droższym obiekcie hotelowym, jako że hotele oferujące niskie ceny często nie są grzane w wystarczającym stopniu. Pora sucha w Nepalu kończy się, w zależności od warunków pogodowych, w lutym czy dopiero w marcu. Temperatura powietrza wzrasta służąc równocześnie podejmowaniu eskapad wysokogórskich.

koszyk

Autor: Stelton
Źródło: Stelton
Kuba wycieczki. Punkt kulminacyjny sezonu na Kubie, innymi słowy okres kiedy jest najsporzej podróżników, a ceny idą w górę to sierpień a także większość pory suchej.

Maj a także kwiecień, czyli przełom pory suchej a także deszczowej, to bardzo polecany czas na oglądanie Kuby, ponieważ opadów jest wówczas najmniej, temperatury nie będą jeszcze tak wysokie, natomiast wilgotność powietrza względnie niska.