Wakacje w Legnicy po wakacjach

przez | 21 stycznia 2022
To już końcówka wakacji, rychło nie będzie tak gorąco, dni staną się krótsze, wieczory staną się chłodne i ani się obejrzymy przyjdzie zima.
Zastanówcie się, iż wakacje rozpoczęły się prawie dwa miesiące temu.

poziom

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostały niecałe dwa tygodnie, by wykorzystać ostatnią szansę i mile spędzić chwile nie myśląc o pracy. Lecz jeżeli nie boicie się przespać sezon wakacyjny, ponieważ lubicie mniej zapłacić. Południowy-zachód Polski jest najgorętszym okręgiem, zwłaszcza środkowa część województwa Dolnośląskiego. Mówimy o Legnicy, mieście które ma tytuł najcieplejszego miasta w w naszym kraju. Okres wegetacji flory ciągnie się tam przez 250 dni w ciągu roku, co oznacza, że w zasadzie okres zimowy zaczyna się 22 grudnia i ma swój kres 21 marca. Średnia temperatura roczna wynosi ponad 8 stopni Celsjusza. Śnieg nie ma prawa występować w tym mieście. Abstrachując od tego wielkiego atutu, obszary te są obfite w różnorodną florę oraz faunę.

Interesują Cię dane na prezentowany temat? To bardzo dobrze, ponieważ mamy oryginalny materiał (http://www.motoargo.pl/pol_m_ogumienie-do-motocykli-skuterow_detki-419.html), który posiada tylko informacje, których właśnie potrzebujesz.

Obszary zielone, które ciągną się daleko poza granice miasta są piękne. Starówka miejska jest cudowana, toteż, jeśli chodzi o hotel Legnica (tutaj) nie powoduje trudności. W otoczeniu tylko starego miasta, odnajdziemy aż czterdzieści różnorakich hoteli. Poczynając od tanich noclegowni, kończąc zaś na hotelach trzy gwiazdkowych. Warto przebywać w hotelu blisko starówki, gdyż, że to dokładnie w tym regionie miasta znajdziemy większość zabytków z okresu całego średniowiecza. Dla przyjeżdżających autem turystów, w obszarze „hotelowym” starego miasta założona została specjalna strefa darmowego parkingu. Legnica noclegi (kliknij w link) oferuje w niecodziennie wysokim standardzie. W prawie wszystkich hotelach w Legnicy możemy wynająć pokój z ekranem LCD oraz Wi-Fi bez dopłacania.

Ale kto by chciałby długo leżeć gapiąc się w ekran telewizora, skoro Legnica oferuje wiele zabytków oraz innych cudownych okolic. Lecz o tym w następnym artykule.
Jeśli nie zależy tobie na Słońcu, opłaca się pojechać poza sezonem do Legnicy. Jest ona całorocznym miejscem wczasowym, toteż bez znaczenia w jakim czasie się tam wybierzecie.