Kwiatowy savoir-vivre, zatem o których zasadach pamiętać wręczając kwiaty

przez | 5 grudnia 2022
Kwiaty cięte są podarkiem uniwersalnym. Ofiarujemy je z okazji urodzin, Dnia Kobiet, gdy potrzebujemy komuś podziękować czy kogoś przeprosić, kiedy składamy gratulacje, kiedy witamy, i kiedy żegnamy.

Można obdarować nimi tak kobietę, jak też mężczyznę – .

kwiaty online

Autor: jacinta lluch valero
Źródło: http://www.flickr.com
I, co ważne, nie są czytane jako łapówka, zatem bez problemu można je dać nauczycielowi, dyrektorowi, lub medykowi składając podziękowania. Wybierając kwiatki do danej okazji warto pamiętać o paru zasadach. Jeśli ofiarujemy bukiet z kilku kwieci, ich liczba winna być nieparzysta. Wbrew ogólnej opinii nie chodzi tutaj o przesądy zapowiadające nieszczęście, lecz o względy kompozycyjne – korzystniej wygląda bukiet z pięciu, niż z czterech kwieci. W przypadku, kiedy ich szczegółowa liczba nie jest zauważalna, wtenczas ta zasada nie ma zastosowania, bowiem która z kobiet nie pragnęłaby dostać od lubego bukietu ze 100 róż? Odstępstwo stanowią uroczystości żałobne, gdzie uważa się, iż liczba kwieci powinna być parzysta. Obecnie można zamówić kwiaty (więcej – http://www.projektoskop.com/31-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko/) przez Internet – Kwiaciarnia Zielona Oliwka nie opuszczając domu.
Tulipany, czy też gerbery? Czerwone, czy żółte? Takowe pytania zadajemy sobie częstokroć podczas wyboru kwiatków, jakimi pragniemy obdarować bliską nam osobę. I znaczenie mają tu nie wyłącznie reguły kompozycji, ale także symbolika kwiatów i barw. Chociaż w obecnych czasach zasady owe nie są egzekwowane rygorystycznie a także kwiaty wręczamy wziąwszy pod uwagę przede wszystkim preferencje obdarowywanego, to należałoby znać kilka wskazówek, jakie pomogą nam ustrzec się skonfundowania przy osobie o tradycyjnych poglądach. Jeżeli chcemy okazać szacunek, najodpowiedniejsze będą gerbery bądź anturium. Gdy pragniemy kogoś poprosić o przebaczenie, wręczamy bukiecik z maków.

Chryzantema symbolizuje wieczność, dlatego ma tak szerokie zastosowanie zarówno przy obrzędach żałobnych jak także ślubnych, w których znaczy wieczną miłość. Obecnie bez trudu możemy zamówić kwiaty z dostawą do domu.