Bogate możliwości wakacyjne w Egipcie i we Włoszech – wyjazd tam przepisem na udane wczasy

przez | 3 września 2021
Coraz częściej, w czasie wakacji, urlopów, wyjazdy za granicę o charakterzewakacyjnym, cieszą się dużą ilością wielbicieli. Idealnymi, pokaźnie rozwiniętymi pod względem turystycznym, państwami są Egipt i Włochy. Oba te państwa są stosunkowo niedrogie oraz (biorąc pod uwagę Polskę) nieodległe. Słońce, woda, gorące plaże, piękne widoki, dobrze rozwinięta infrastruktura – najbardziej oczekiwane cechy, które można właśnie tam odnaleźć.

Egipt – gorące i niedrogie państwo bardzo chętnie odwiedzane przez turystów

Egipt

Autor: Lucas
Źródło: http://www.flickr.com
Egipt wydaje się być idealnym miejscem na wakacje dla turystów – miłośnikom odpoczynku biernego proponuje słoneczne, piaszczyste plaże, natomiast miłośnikom aktywnego odpoczynku – ofertę poznania kultury i zabytków. W Egipcie istnieje też atrakcyjna oferta punktów gastronomicznych i hotelarskich. Miejsca odwiedzić to głównie Hungarda i Sharm El Sheikh.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, to zobacz stronę (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php), która także zamieszcza podobne materiały. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują!

Dlaczego? Hungarda w niedawnym czasie była małą osadą rybacką, a podczas ostatnich lat stała się jedną z najczęściej zwiedzanych i najbardziej znanych miejscowości turystycznych.

Łączy ze sobą tradycyjny klimat Egiptu z innowacją. Następnym plusem jest fakt, że w jej okolicach znajdują się rafy koralowe – przez wielu uważane za najatrakcyjniejsze na świecie. Sharm El Sheikh często określana jest perłą Egiptu – dzięki swojemu usytuowaniu jest najatrakcyjniejszym kurortem Egiptu. Jest też główną bazą nurkową Egiptu – wydaje się być prawdziwą mekką dla miłośników tego sportu. W pobliżu Sharm El Sheikh również znajdują się atrakcyjne rafy koralowe warte zobaczenia. Dla wielbicieli mocnych przeżyć powstało obserwatorium rekinów. Odważni mogą nurkować razem z nimi.

Dlaczego w ramach wyjazdu wakacyjnego warto udać się do Włoch?

Egipt

Autor: Egypt Excursions Online
Źródło: http://www.flickr.com
Urlop we Włoszech również cieszą się dużym powodzeniem. Słońce, piękne krajobrazy i bogata architektura, smaczna kuchnia każdego roku przyciągają masę turystów. Miejsca które są przez nich najczęściej odwiedzane to Rzym, Sycylia i Toskania. Rzym, przez wielu nazywany Wiecznym Miastem, gdzie można odwiedzić przede wszystkim Watykan i skarby jego muzeów. Wiele jest tam pięknych pod względem architektury placów, zabytków, fontann – dlatego zwolennicy aktywnego spędzania czasu, na pewno nie będą się tam nudzić. W Sycylii przyciąga błękitne morze z rozciągającymi się kilometrami plażami z wydmami. Jest tam również największy w Europie działający wulkan – który ucieszyć może poszukiwaczy adrenaliny. Toskania to jeden z najbardziej urokliwych miejsc na całym świecie. Bogaty krajobraz daje wiele możliwości – od pieszych wędrówek, przez wypoczynek na plażach, po uprawianie zimowych sportów w górach.