Marzysz o cudownej pamiątce z egzotycznej podróży do Egiptu? Sprawdź, co możemy tam kupić

przez | 10 lipca 2021
Udane wakacje w Egipcie powodują, iż sporo turystów marzy o udanej pamiątce z tej podróży. Wielkie targowiska oraz egipskie sklepy kuszą podróżnych, oferując im szereg ciekawych towarów. Jakie pamiątki opłaca się przywieść z pobytu w Egipcie?

Egipt

Autor: Egypt Excursions Online
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiątki możemy kupić na egipskich bazarach. Dla dużej liczby osób już sama wizyta w takim miejscu jest niesamowitą atrakcją. Na bazarach możemy zakupić między innymi korzenie, przyprawy, oraz perfumy, wyroby rzemieślnicze jak również dywany. Na targowiskach w Kairze jak i w Asuanie miłośnicy bazarowych zakupów będą czuć się jak w raju. W różnych miejscach, w tym w Kairze oraz w Aleksandrii, są sklepiki, gdzie będziemy mogli zakupić antyki. Jeśli w sklepach ceny nie podlegają negocjacji, to na targowisku nieodłącznym rytuałem staje się targowanie ze sprzedającym.

Jakie rzeczy opłaca się zakupić jako pamiątkę w tym kraju? Sporym zainteresowaniem cieszą się przedmioty z alabastru: wazy, figurki lub kopie antycznych ozdób. Popularne są także autentyczne starocie, chociaż kupując je na ulicy można na 99% trafić na jedynie udawaną kopię. Ci, którzy chcieliby przywieźć z podróży autentyczny antyk, muszą takiego zakupu dokonać w godnym zaufania oraz sprawdzonym miejscu.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany tekst, sprawdź opracowanie (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-korfu) opublikowane tutaj, są w tamtym miejscu podobne informacje, które będą dla Ciebie interesujące.

Jako pamiątkę z wczasy Egipt możemy zakupić także tamtejsze dzianiny jak i odzież. Dżalabija, czyli męska szata ciągnąca się do ziemi, jest bardzo popularną pamiątką dla turystów. Z tamtejszych dzianin chętnie kupowana jest zaś egipska bawełna. Biżuteria to

Egipt

Autor: Pavlo Hryhorash
Źródło: http://www.flickr.com

kolejna grupa produktów, które sprawdzają się, jako pamiątka z tego kraju. Większość rzeczy wzorowana jest na tamtejszych przedmiotach, takie też są przez podróżnych najchętniej kupowane.

Kolejne popularne pamiątki to dywany, namioty oraz inne tkaniny. Interesujące dywany, z afrykańskimi motywami, możemy kupić na targowisku w Asuanie. W Kairze natomiast bardzo cenione są namioty – bogato dekorowane i chętnie wykorzystywane podczas świąt ulicznych. W samym mieście oraz okolicy Gizy możemy zaś kupić wyjatkowe gobeliny, ozdobione wiejskimi motywami. W Kairze nieźle sprzedają się również oleje eteryczne jak i przyprawy. Kair już tysiąc lat temu był jednym z ważniejszych na świecie miejsc handlu przyprawami.

Czy szukasz na stronie (http://www.kasprowicza13.pl/) czegoś bardzo interesującego? Namawiamy zatem do kolejnego artykułu. Musisz jedynie wejść w podany link.

Z takich olejków eterycznych dziś korzysta bardzo dużo znanych fabryk robiących perfumy.