W jaki sposób określić kierunki świata na obozie?

przez | 25 grudnia 2021
Jeśli jedziemy na obózlub, kiedy postanawiamy wysłać nasze dziecko na jakiś obóz, to możemy być pewni, że nasza pociecha powróci po takim obozie zmieniona. Przez dwa tygodnie będzie rodziców, jedynie inne dzieciaki i opiekunowie, którzy będą mówili, że trzeba ścielić łóżka, wstawać o określonej porze, jeść to, co zostanie wymyślone w menu, bez przebierania w jedzeniu.

Idealną zaprawą dla samodzielności dziecka jest obóz harcerski albo jeden z obozów sportowych. Jeśli będzie to na przykład obóz żeglarski to dzieci nauczą się korzystać z busoli, podobnie jak na obozie harcerskim, choć na tym drugim będą się uczyć też w jaki sposób określić strony świata za pomocą naturalnych wskaźników. Jak widomo busola jest niesamowicie przydatnym urządzeniem do wyznaczania kierunków świata, część osób myli ją z kompasem. Busola jest bardziej skomplikowana aniżeli kompas, jednak zdolność posługiwania się jednym i drugim urządzeniem, może się przydać. Nawet, jeśli nie będziemy zapisywać dziecka na obóz, to dobrze nauczyć go używać busoli, bo to sensowna umiejętność. Sami jadąc na obóz survivalowy nie powinniśmy zapomnieć o wzięciu ze sobą tego istotnego narzędzia do przetrwania, bo wiedzieć jak poruszać się w obcej przestrzeni, nie pogubić się jest równie ważne dla przetrwania jak znalezienie jadalnych roślin. Ciekawa oferta: link.

manierka

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczna w wielu sytuacjach
Każdy, kto miał do czynienia z harcerstwem doskonale wie, czym jest manierka. Otóż jest to zamykane naczynie z porządnego materiału, przeważnie metalowe, może być srebrne a czasem w zielonych barwach. Mieści się w nim do dwóch litrów płynów. Manierek mogą używać nie jedynie harcerze, ale też, a może raczej zwłaszcza ludzie z wojska. To potrzebna rzecz na poligonie.

Jeśli uważasz, że informacje zawarte w opisywanym artykule są godne Twojego zainteresowania, kliknij tu – ten unikalny serwis www (http://www.cafepanamera.com/filtry-do-kawy/) także Cię zaciekawi!

Warto, więc się w nią zaopatrzyć, gdy wyruszamy na obóz harcerski lub gdy będziemy musieli wybrać się na poligon. Możemy znaleźć różne manierki, bo producenci tego typu asortyment zadbali by było, w czym wybierać. Przeczytaj tu: polecana busola.

Poza manierką zapewne przyda nam się jeszcze menażka, to znaczy naczynia na posiłek, które zazwyczaj mają przyczepione sztućce, a konkretnie widelec złączony z łyżką. Wszystkie te produkty powinny zajmować jak najmniej miejsca i być jak najbardziej przydatne.