Pierwsza pomoc w wyborze podarunku

przez | 7 marca 2022
Zakup prezentu to trudne i często stresujące zadanie. wszyscy chcemy aby jego prezent był jedyny w swoim rodzaju i spodobał się bliskiej osobie.

Jak to zrobić nie mając czasu, a co gorsze pomysłu? Czy istnieje rozstrzygnięcie tego problemu i skończenie z nietrafionymi wyborami i bieganiem po sklepach na ostatnią chwilę?

Po pierwsze jeśli nie chcemy, aby nasz prezenty okazały się czwartym zestawem pościeli dla młodej pary, trzecim kubkiem dla teścia czy kolejnym zestawem kosmetyków dla siostry warto ustalić sobie wcześniej czas na zakupy. Chodzenie po mieście dzień wcześniej jest z góry skazane na klęskę. Poświęcenie części weekendu z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem to coś od czego trzeba zacząć. Dzięki temu w razie problemów z wyborem prezentu zdążymy zaplanować następne wyjście. Na ostatnie wyjście warto wziąć koleżankę która ułatwi podjęcie decyzji.

Po drugie dobrze jest też zrobić sobie listę rzeczy, które wydają nam się odpowiednią opcją prezentu zanim rozpoczniemy zakupy. Wtedy nie będziemy ślepo błądzić między sklepami w nadziei, że pomysł przyjdzie sam – nie ma co na to liczyć. Prezent wróć dla chłopaka będzie się różnił od tego, który chciałaby otrzymać dziewczyna i odwrotnie.

Autor: stevendepolo/ flickr.com

Trafiony prezent to prezent dopasowany do okazji i zgodny z charakterem osoby obdarowywanej. Narzeczona raczej nie doceni nawet najlepszych intencji kryjących się z prezentem w postaci robota kuchennego na Walentynki. Warto jest poświęcić na to chwilę i zastanowić się co wypada dać na daną okazję i czy dana osoba ucieszy się z humorystycznego prezentu czy raczej woli praktyczne rzeczy lub coś ekscytującego jak tutaj. Prezent na dzień kobiet, upominki dla maluchów czy sympatyczne drobiazgi dla współpracowników – w tym wypadku pomocna okaże się także internetowa wyszukiwarka prezentów.

Użytecznym rozwiązaniem, coraz częściej wykorzystywanym są sklepy internetowe, na przykład strona główna firmy oferujące szeroki wybór propozycji na oryginalny prezent. Można na nich znaleźć wiele pomysłów na prezent interesujący, żartobliwy, przydatny czy dostarczający niezapomnianych przeżyć. Wiele kategorii, możliwych okazji, odbiorców, przedziałów cenowych i zainteresowań zdecydowanie upraszcza niełatwe wybieranie prezentu. Jedyne co pozostaje to zastanowienie się nad tym jakie zainteresowania ma bliska nam osoba i zakup odpowiedniej rzeczy.