Co polecają góralskie domki Szczawnica i dlaczego należy wybrać się na szlaki po tej miejscowości?

przez | 10 lipca 2021
Planujesz wybrać się na wczasy i nie wiesz gdzie je spędzić? Pragniesz podziwiać piękne widoki i radować się świeżym powietrzem? Zdecyduj się na Szczawnicę!

W Państwa ręce gospodarze z gór oddają lokalizacje złożoną z wygodnych, całorocznych domów góralskich w Szczawnicy.

chatka
To bajeczne, pełne ciszy oraz spokoju lokum z pięknymi widokami na panoramę gór.

Jeżeli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej stronie wiadomości są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło (https://kasprowicza13.pl/), które posłużyło do napisania tego artykułu.

Osada noclegowni modą tyczy się regionu, gdzie jedyne w swoim rodzaju, niecodzienne dla każdego domku wnętrza (wraz z meblami regionalnymi gustownie, okazale zdobionymi) i inne elementy wewnątrz i na zewnątrz to skutek żmudnej pracy znanych stolarni. Jest to przykładowo również ważny powód dla którego należy to miejsce nawiedzić, zobaczyć, jak również zamieszkać i polubić. Szczawnica to wyjątkowa lokalizacja dla wczasowiczów chcących zapoznać góralską ziemię. Góralskie domki Szczawnica zachęcają swoich klientów wyglądem i wyposażeniem – zerknij. Góralskie domki Szczawnica cieszą się popularnością wśród gości chcących przyjemnie spędzić weekend na łonie natury.

W tej lokalizacji warto odwiedzić szlaki – więcej o szlakach w Szczawnicy. Co istotne, Małe Pieniny są niezwykle malownicze, jednak rzadziej wykorzystywane przez wczasowiczów niż z kolei okolice Sokolicy oraz Trzech Koron. Jednak przejście szlakiem niebieskim prezentującym najbardziej interesujące bajeczne lokalizacje tych okolic sugerowane jest każdemu. Szczawnica szlaki prowadzą z Czorsztyna aż do Szczawnicy przez Pieniny Właściwe. Stąd z kolei można się nimi udać do Przełęczy Rozdziela, czyli dokładnie do granicy Pienin i Beskidu Sądeckiego. Czas przejścia od Szczawnicy aż do Przełęczy w jednym kierunku to około pięć godzin po łagodnym grzbiecie w otoczeniu plastycznych pastwisk i łąk, a także przepięknych widoków. Szczawnica szlaki zapraszają zatem wczasowiczów.

Szlak wczasowy Małe Pieniny można rozpocząć już w Szczawnicy przy schronisku Orlica, niedaleko obok Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej, które zresztą również warto zwiedzić. Następnie swoje kroki należy skierować w stronę Palenicy. Kierując się w jej stronę mija się m.in. Salomonowe Doliny.

Szlak nie prowadzi na szczyt góry, ale daje z kolei na zwiedzenie Szafranówki i lokalizacji Przełęczy Maćkówki, czyli lokum, który jest mniej znany wśród turystów, którzy najczęściej odwiedzają Palenicę.