Planujemy wakacje w Polsce – gdzie warto się wybrać?

przez | 4 listopada 2021
Zbliżające się lato to świetna okazja do odwiedzenia nowych miejsc. Jeżeli jesteśmy akurat w trakcie planowania, dokąd się udamy, być może warto byłoby rozważyć któreś z pięknych rejonów w Polsce? Każdego roku Polacy coraz chętniej decydują się na wakacje na ojczystych ziemiach, co przyczynia się do faktu, iż infrastruktura dotycząca turystyki coraz lepiej się w naszym kraju rozwija.

Wyśmienitym

jezioro kaszuby

Autor: capt_tain Tom
Źródło: http://www.flickr.com

pomysłem na ciekawy wypoczynek z pewnością okaże się agroturystyka. Jest to rodzaj zakwaterowania na obszarze wsi przy jednoczesnym korzystaniu z dostępnych tam atrakcji. Istotnym aspektem agroturystyki jest ścisły kontakt z gospodarzami, to jest np. wspólne posiłki, biesiadowanie przy ognisku itp.. W tego rodzaju gospodarstwie zazwyczaj pojawia się wiele atrakcji dla najmłodszych – place zabaw, basen, przeróżne zwierzęta gospodarcze z którymi można bezpośrednio obcować. Tego rodzaju wyjazd może zatem nie tylko dostarczyć nam odpoczynku na spokojnej wsi, z dala od miejskiego zgiełku, lecz także pełnić funkcję dydaktyczną dla naszego dziecka. Ponadto, posiłki jakie będziemy otrzymywać przy okazji tego typu zakwaterowania przeważnie są wykonywane z produktów uprawianych na danym gospodarstwie. W związku z tym warzywa czy owoce są z pewnością bardziej ekologiczne i bogatsze w wartości odżywcze niż te ze sklepu. Prawdopodobnie będziemy mogli także spróbować nabiału wytwarzanego w domowych warunkach. Mleko podane prosto od krowy czy osobiście zrobiony przez gospodarzy ser może sprawić, iż poznamy zupełnie nowy świat!

kaszuby

Autor: glencharnoch
Źródło: www.flickr.com

Jak widać, plusów tego rodzaju wypoczynku jest bardzo wiele. Jeśli zatem interesuje nas agroturystyka Kaszuby mogą okazać się świetnym wyborem! Sprawdź: Jest to obszarbardzo chętnie odwiedzany przez turystów przede wszystkim z uwagi na walory przyrodnicze. Dostępność przepięknych piaszczystych plaż Morza Bałtyckiego a także liczne jeziora zachęcają co roku tysiące ludzi do odbycia urlopu (poznaj coral travel last minute tunezja) właśnie tam.

Jest to świetna baza wypadowa zarówno dla ludzi z Trójmiasta, którzy pragną odpocząć, a także dla turystów przyjeżdżających z innych miejsc w Polsce, marzących o wypoczynku na pojezierzu. Występuje tu bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura oraz świetne warunki do odbycia urlopu.

Jeśli zatem nie zdecydowaliśmy jeszcze co do miejsca, do którego pragniemy udać się na urlop, zdecydowanie warto przemyśleć teren Kaszub. Jeśli chodzi zaś o agroturystykę jako formę noclegu, może ona okazać się niezapomnianym doświadczeniem, fantastycznym sposobem na relaks oraz okazją do obcowania z regionalną kulturą.