Wrocław – w jaki sposób zaplanować zwiedzanie i które zabytki bezwzględnie trzeba zobaczyć?

przez | 1 kwietnia 2022
Wrocław jest dzisiaj jednym z najatrakcyjniejszych miast Polski, dlatego dobrze jest je zwiedzić. Co ciekawe, przyciąga ono coraz więcej turystów, też spoza granic kraju. Jak w takim razie przygotować zwiedzanie Wrocławia? Które zabytki należy koniecznie zobaczyć? Naprawdę komfortowym rozwiązaniem jest wynajem lokalnego przewodnika, który ma wystarczającą wiedzę na temat miasta i będzie w stanie oprowadzić swoich klientów po jego najpiękniejszych zakątkach.

Wrocławski rynek

Autor: johannes tandl
Źródło: http://www.flickr.com
Taka alternatywa jest najbardziej opłacalna w przypadku kilkuosobowych grup, ponieważ wówczas koszty wynajmu przewodnika są o wiele niższe. Rzecz jasna, można też zdecydować się na samotne wrocław zwiedzanie, chociaż warto korzystać z www.ekotur.wroclaw.pl/. Uprzednio jednak warto zaopatrzyć się w przewodnik po mieście bądź poszukać koniecznych informacji w Internecie. Na szczęście dziś nie powinno to sprawiać w zasadzie jakichkolwiek trudności.

Po przyjeździe do Wrocławia w pierwszej kolejności dobrze jest udać się na miejscowy Rynek, stanowiący jeden z najistotniejszych punktów miasta. Warty zobaczenia jest przykładowo Stary Ratusz, który został utrzymany w stylu późnego gotyku i zachwyca swoim architektonicznym kunsztem. Na dodatek, na uwagę zasługuje archikatedra świętego Jana Chrzciciela, też charakteryzująca stylem gotyckim. Miłośnicy historii w żadnym razie nie mogą pominąć pałacu królewskiego oraz Hali Stulecia, która jest obecna na rzeczywiście prestiżowej liście światowego dziedzictwa, tworzonej przez organizację UNESCO. Wrocław słynie także z fontanny multimedialnej, która wywiera ogromne wrażenie.

Pokazy multimedialne, z wykorzystaniem stosownej muzyki, świateł oraz wody gromadzą tłumy turystów. Należy zaznaczyć, że jest to dziś największa fontanna działająca na terenie Polski. Niestety, pokazy są organizowane jedynie w czasie lata, z tego powodu jeśli chce się je obejrzeć, trzeba wybrać się do Wrocławia w terminie od maja do listopada. Naturalnie, turyści powinni odwiedzić także słynne ZOO. Wrocław ma doskonale rozbudowaną siec komunikacyjną, dzięki czemu podróżowanie środkami komunikacji miejskiej nie powinno być dla nikogo trudnością. Jeśli celem wizyty w mieście jest głównie zwiedzanie, wskazane jest zdecydować się na wynajem noclegu niedaleko centrum Wrocławia.