Przyjęcie weselne – warto zacząć planować jak najwcześniej

przez | 6 marca 2022
Organizowanie wesela to jak najbardziej dość złożone i skomplikowane zadanie. Na ogół jednak czeka nas ono wyłącznie raz w życiu, dlatego warto naprawdę się do niego przełożyć. Przecież każda para młoda chciałaby, by dzień jej ślubu był przez wszystkich gości zapamiętany bardzo dobrze. Żeby tak było i aby zaoszczędzić sobie problemów, warto zabrać się za wszystko już zawczasu.
Kiedy jest więc stosowny moment, aby zacząć planowanie? To zależy, który etap konkretnie bierzemy pod uwagę. Jeśli chodzi o zarezerwowanie sal weselnych, to niektóre z nich musimy „zaklepać” już nawet kilkanaście miesięcy przed datą ślubu.

Warto więc ze znacznym wyprzedzeniem zacząć się zastanawiać nad tym, w jakim miejscu chcemy urządzić swoje przyjęcie weselne. Pozostałe kwestie możemy pozostawić na późniejszy czas. Oprócz wielkości ważna jest również lokalizacja sali. Dobrze gdyby znajdowała się ona w okolicach kościoła. Jeżeli jest to jednak niemożliwe, bierzmy pod uwagę, że niektórzy goście mogą nie być zmotoryzowani. Przygotujmy więc dla nich potrzebny transport.

tort

Autor: mnemosyne888
Źródło: http://www.flickr.com

Od czego więc zacząć? Na pewno od ustalenia listy gości. Najpierw zastanówmy się, na ile osób chcielibyśmy zrobić przyjęcie, a następnie pomyślmy, kto powinien się znaleźć wśród naszych gości. Niektóre osoby będziemy musieli pewnie wykluczyć i nie będzie to łatwe. Dobrze mieć więc zapas czasu do namysłu.

Dopiero, kiedy będziemy mieć listę gości, będziemy mogli podjąć inne istotne decyzje, takie jak właśnie wybór sali, czy też dookreślenie menu. Zastanówmy się, czy sporządzanie potraw powierzymy innym, czy spróbujemy choć częściowo wykonać to samodzielnie. Ta druga opcja z pewnością będzie tańsza. Dowiedzmy się również, czy w cenę sali wliczone są naczynia, sztućce, a także pozostałe elementy zestawu, jak chociażby patera ceramiczna – podawaj ciasto na paterach. Wszystko to może nam się teraz wydawać drobnostkami, niemniej, gdy przyjdzie co do czego, okaże się dość istotne.

Warto pamiętać, że dla wielu ludzi już ślub sam w sobie nie jest łatwym przeżyciem i wiąże się z niemałą ilością stresu. Stąd też warto zatroszczyć się o to, żeby już zawczasu o wszystko zadbać.

Czyżby któryś komentarz z witryny (https://memento-wroc.pl/) Cię poruszył? Masz chęć na niego zareagować? Nakłaniamy Cię do tego gorąco. Oczekujemy na Ciebie!

Dzięki temu, gdy nadejdzie ten bardzo ważny dzień, nie będziemy martwić się o takie drobiazgi, jak to czy na pewno znajdzie się patera dwupoziomowa (świetna patera dwupoziomowa, a zamiast tego skoncentrujemy się na naprawdę ważnych kwestiach.